ETH 2.0 sa blíži. Aktualizácia Altair je naplánovaná na október

od Martin Tkáč

Dlho plánovaná inovácia siete Ethereum na škálovateľný model konsenzu proof of stake sa blíži. Vývojári stanovili dátum aktualizácie Altair.

Altair už v októbri

Podľa Dannyho Ryana, výskumného pracovníka nadácie Ethereum sa Altair, ktorý je údajne prvou hlavnou aktualizáciou siete Beacon Chain, má uskutočniť v ére 74240, približne 27. októbra.

Ryan popísal technickú aktualizáciu nasledovne:

Táto aktualizácia prináša zákazníckej podpore základný konsenzus, objasňuje odosielanie stimulov v stave beacon, opravuje niektoré problémy so stimulmi validátora a zvyšuje parametre trestov podľa EIP-2982.

EIP-2982 zavádza „pokutové parametre“, aby sa zabezpečilo, že protokol proof-of-stake je ekonomicky bezpečný. „Inactivity leak“ a „slashing“ sú dve sankcie navrhnuté pre nové zlepšenie.

5. augusta vstúpil londýnsky hard fork do platnosti podľa plánu. Predstavil dlho očakávaný návrh EIP 1559. Zástancovia Etherea označili EIP-1559 za „deflačný prepínač“. Spaľuje základné poplatky, čím sa znižuje ponuka ETH v obehu.

Ethereum k „zdravým peniazom“

Joseph Lubin, ktorý pred prechodom do ConsenSys spoluzakladal Ethereum, uviedol, že Londýn stavia ETH na cestu „ultrazvukových peňazí“.

Sú Ethereum skutočne mimoriadne zdravé peniaze? @emilychangtv a @thestalwart sa pred „London Fork“ rozprávajú so spoluzakladateľom Ethereum Joe Lubinom.

Lubin hovorí, že Ethereum bude „rádovo“ väčšie ako bitcoin

Pojem „ultrazvukové“ peniaze spopularizovala bitcoinová komunita. Vzťahuje sa na aktíva, ktoré nie sú náchylné na náhle znehodnotenie hodnoty alebo kúpnej sily.

ak sú BTC s obmedzeným zásobovaním rozumné peniaze 📢

znižujúca sa dodávka ETH sú peniaze z ultrazvuku 🦇

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár