ETH 2.0 dosahuje 200 000 validátorov

od Martin Tkáč

Vklad ETH 2.0 presiahol 200 000 validátorov. Navyše, viac ako 6,6 milióna mincí je už uložených v depozitnej zmluve. Vkladanie na ETH 2.0 naďalej zaznamenáva nárast počtu validátorov, ktoré sa pridávajú na vkladovú platformu.

Za necelé štyri týždne sa počet validátorov zvýšil z približne 180 000 na 200 121. Pridanie viac ako 20 000 nových používateľov znamenalo, že sa tiež zvýšilo množstvo stohovaného média. Celková hodnota týchto mincí je viac ako 14 miliárd dolárov.

Ako bolo oznámené pred mesiacom, stávková platforma pre ETH 2.0 v čase písania tohto článku vlastnila 5,91 milióna ethereum alebo 12,7 miliárd dolárov. V súčasnosti je na platforme 6,6 milióna ethereum, čo je 14 miliárd dolárov.

Prijatie ETH pokračuje

Popularita spoločnosti Ethereum sa v celom priemysle naďalej zväčšuje. Nedávno bol schválený návrh na zlúčenie reťazca Ethereum 2.0. Týmto krokom sa formálne začína proces modernizácie siete Ethereum od jej súčasného reťazca dôkazov o práci až po očakávaný mechanizmus konsenzu dôkazov o podiele.

Spolu s londýnskou pevnou vidlicou naplánovanou na 4. augusta bude očakávaná EIP-1559 po zmene súčasného aukčného mechanizmu spaľovať poplatky za plyn. Povolenie základného poplatku za transakciu bude zahrnuté v nasledujúcom bloku. To umožní používateľom, ktorí chcú uprednostniť svoje transakcie, pridať tip, ktorý transakciu urýchli.

Očakáva sa, že aktualizácie, vrátane úplného vydania dôkazu o podiele v budúcom roku, zavedú deflačný účinok na dodávky ETH.

Buterin chce pre ETH väčšiu užitočnosť

Zakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin tiež nedávno hovoril o stave decentralizovaného financovania (DeFi) v ekosystéme Ethereum. Buterin vystúpil na konferencii EthCC v Paríži a povedal:

Decentralizovaný priestor je jednoducho väčšia delta od centralizovaného financovania ako od centralizovaných iných vecí.

Buterin ďalej dodal, že by bol rád, keby sa Ethereum využívalo nielen na DeFi. Buterin chce, aby bolo Ethereum viac motorom použiteľnosti a cena by nemala byť hlavným faktorom.

Cena je pekná, ale cena by mala byť vždy iba dôsledkom použiteľnosti.

Ethereum získava viac ako 2 000 dolárov

Ethereum dokázalo nasledovať bitcoin pri zotavovaní sa z predchádzajúceho poklesu tento týždeň. Cena klesla na 1 706 dolárov, po čom nasledovalo päťdňové vzostupné tempo, ktoré cenu vrátilo späť nad 2 000 dolárov. V čase písania tohto článku bolo Ethereum na úrovni 2 112 dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár