Emirates vstupuje na trh NFT a metaverse

od Simona

Letecké spoločnosti Emirates vstupujú na trh NFT a metaverse a realizujú „významné“ investície v tomto sektore.

Emirates v NFT a metaverse

Národný dopravca Spojených arabských emirátov Emirates 14. apríla oznámil, že spustí „zberateľský a spotrebný tovar“ NFT. Spoločnosť chce tiež poskytnúť „vzrušujúci metaverse zážitok“ pre svojich zákazníkov a zamestnancov.

Sheikh Ahmed Al Maktoum, prezident a generálny riaditeľ Emirates, uviedol, že región je už lídrom v digitálnej ekonomike.

„Dubaj a Spojené arabské emiráty dláždia cestu v digitálnej ekonomike jasnou víziou podporovanou praktickými politikami a regulačnými rámcami v oblastiach, ako sú virtuálne aktíva, umelá inteligencia a ochrana údajov,“ vysvetlil.

Spoločnosť tiež oznámila, že jej pavilón na Expo 2020 sa premení na centrum inovácií. Cieľom je prilákať do krajiny odborníkov z celého sveta, aby „uviedli k životu budúce projekty leteckých spoločností vrátane projektov súvisiacich s metaverse, NFT a Web3.0.

„Je dobré, že náš pavilón Emirates Expo sa premení na centrum pre rozvoj špičkových budúcich skúseností v súlade s víziou SAE pre digitálnu ekonomiku,“ dodal prezident spoločnosti.

Povedal tiež, že letecká spoločnosť je nadšená z nových technológií.

Pred viac ako piatimi rokmi spoločnosť Emirates použila na svojej webovej stránke a v špeciálnej aplikácii technológiu virtuálnej reality (VR), aby budúcim pasažierom ukázala 3D pohľad na interiér svojho lietadla a pripravila ich na zážitok na palube.

Emirates je tiež prvou leteckou spoločnosťou, ktorá spustila vlastnú aplikáciu VR v obchode Oculus, ktorá predstavuje interaktívne interiéry kabín na palube svojho vlajkového lietadla A380.

Zatiaľ sme sa nedozvedeli viac podrobností. Nie je tiež jasné, ako bude spoločnosť využívať NFT. Vie sa len to, že sa chce uberať týmto smerom.

Vyhliadky trhu NFT

Tento týždeň oznámil svoje plány pre NFT aj popredný japonský komunikátor LINE. Už vieme, že Amazon môže v budúcnosti NFT predať, oznámil generálny riaditeľ spoločnosti.

Podľa Nonfungible.com sa v posledných dňoch obchodná aktivita na trhu NFT pohybovala okolo 35 miliónov USD v denných objemoch predaja. Kolekcia Bored Ape Yacht Club zostáva najobľúbenejšou z hľadiska týždenných predajov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár