Emirates Airline začne akceptovať bitcoiny

od Martin Tkáč

Jedna z popredných leteckých spoločností Spojených arabských emirátov (SAE), Emirates Airline, uviedla, že plánuje pridať „bitcoin ako platobnú službu“.

Emirates Airline bude akceptovať vaše bitcoiny

Popredná letecká spoločnosť zo Spojených arabských emirátov (SAE), Emirates Airline, čoskoro uzná bitcoin ako svoju novú platobnú možnosť. Potvrdil to COO spoločnosti Adel Ahmed Al-Redha. Okrem toho bude letecká spoločnosť prostredníctvom svojej webovej stránky ponúkať zberateľské predmety spojené s nevymeniteľnými tokenmi (NFT).

Všetko sa deje len niekoľko týždňov po odhalení plánov spoločnosti pre NFT a metaverse. Potom sa objavili prvé správy o plánoch leteckej spoločnosti zaviesť bitcoin do svojho platobného systému. Spoločnosť je odhodlaná fungovať „v súlade s víziou Spojených arabských emirátov o vytvorení digitálnej ekonomiky“.

V Arab News Al Redha tiež pripustil, že jeho spoločnosť bude možno musieť prijať nových zamestnancov, ktorí jej pomôžu vytvárať aplikácie, ktoré monitorujú potreby zákazníkov. Hovoril aj o rozdieloch medzi NFT a metaverse.

Zatiaľ nebolo oznámené, kedy letecká spoločnosť očakáva spustenie spomínanej bitcoinovej platobnej služby.

emirates airline

Pripravte cestu pre digitálnu revolúciu

Všetko zapadá do širšej stratégie kraja

Sheikh Ahmed Al Maktoum, prezident a generálny riaditeľ Emirates, uviedol, že región je už lídrom v digitálnej ekonomike.

„Dubaj a Spojené arabské emiráty dláždia cestu v digitálnej ekonomike jasnou víziou podporovanou praktickými politikami a regulačnými rámcami v oblastiach, ako sú virtuálne aktíva, umelá inteligencia a ochrana údajov,“ vysvetlil.

Vieme tiež, že pavilón spoločnosti na Expo 2020 Dubaj sa premení na inovačné centrum. Cieľom je prilákať do krajiny odborníkov z celého sveta, aby „uviedli k životu budúce projekty leteckých spoločností vrátane projektov súvisiacich s metaverse, NFT a Web3“.

Je dobré, že náš pavilón Emirates Expo sa premení na centrum pre rozvoj špičkových budúcich skúseností v súlade s víziou SAE pre digitálnu ekonomiku, “ dodal generálny riaditeľ Ahmed Al Maktoum.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár