Eminem a Snoop Dogg zahrajú pieseň inšpirovanú NFT na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards

Yuga Labs, spoločnosť stojaca za špičkovou NFT sériou Bored Ape Yacht Club, sa spojila s rapovými legendami Marshalom „Eminem“ Mathersom a Calvinom „Snoop Doggom“ Cordozarom. Aký je účel tejto prekvapivej spolupráce?

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.sk
Rap a NFT

Spolupráca sa týka vystúpenia, ktoré sa uskutoční 28. augusta na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards (VMA). Eminem a Snoop Dogg vystúpia so svojou spoločnou skladbou „From the D 2 The LBC“. Ide o historický moment, pretože pôjde o prvé vystúpenie oboch rapperov na tomto podujatí po niekoľkých rokoch a prvú show v histórii VMA inšpirovanú Metaverse.

Sme nadšení, že môžeme zažiť vystúpenie Eminema a Snoop Dogga počas VMA
– povedali organizátori.

 

Eminem vystúpi na tomto podujatí prvýkrát po 12 rokoch. Naposledy vystúpil s piesňami „Not Afraid“ a „Love the Way You Lie“ v roku 2010. Je tiež druhým najviac nominovaným umelcom v histórii VMA, po Madonne. Nedávno vydal svoj druhý album najväčších hitov Curtain Call 2.

Snoop Dogg vystúpi na podujatí prvýkrát po 17 rokoch. Naposledy sa mu to podarilo s projektom Diddy and the Notorious B.I.G. v roku 2005.

Obaja hudobníci sú veľmi aktívni v odvetví kryptomien. Snoop Dogg je známy tým, že investuje do NFT. Vydal tiež svoju zbierku viac ako 10 000 jedinečných avatarov zo sveta Metaverse s názvom The Doggies. Umelec bol priamo zapojený do procesu návrhu a vývoja týchto NFT, s ktorými je možné obchodovať na populárnom digitálnom trhu OpenSea.

Je potrebné pripomenúť, že Eminem nedávno spolupracoval so Snoop Doggom práve na tvorbe hudby k piesni „From The D 2 The LBC“. Videoklip k nej obsahuje prvky súvisiace s Bored Ape Yacht Club.

Predmetný klip je z veľkej časti animovaný a práve v tejto „kreslenej“ časti sú obaja rapperi znázornení ako opice z Bored Ape Yacht Club. Eminem je „prezlečený“ za opicu NFT, ktorú si osobne kúpil.

Rapperi sú už dlho v konflikte. Zmierili sa len nedávno. Obaja sa tiež objavili v polčase počas zápasu Super Bowl v roku 2022.

zdroj: blockchin.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár