Eminem a Snoop Dogg pripravili videoklip s témou BAYC

od Martin Tkáč

Dvaja z najznámejších svetových rapperov – Eminem a Snoop Dogg – vyprodukovali nové hudobné video, ktoré obsahuje veľa odkazov na NFT a sériu Bored Apes Yacht Club (BAYC). Obaja hudobníci už majú skúsenosti s blockchainom a kryptomenami.

NEWSLETTER okrypte.sk
Eminem a Snoop Dogg propagujú BAYC

Obaja rapperi zakopávajú vojnovú sekeru s novou skladbou. Pripomeňme, že koncom roka 2020 vyšla deluxe verzia albumu „Music to Be Murdered By“. Eminem k nej pridal 16 nových skladieb vrátane piesne „Zeus“, v ktorej sa ospravedlňuje Rihanne a … útočí na Snoop Dogga.

Potom sa asi páni zmierili, pretože obaja sa objavili počas prestávky v zápase Super Bowl v roku 2022.

Ďalšie potvrdenie ich zmierenia prichádza teraz s novou piesňou, ktorú Eminem začína slovami „toto sa asi malo stať už dávno“.

Samotný klip je z veľkej časti animovaný a práve v tejto „kreslenej“ časti sú obaja rapperi znázornení ako postavičky opíc z Bored Ape Yacht Club. Eminem je „prezlečený“ za opicu NFT, ktorú si osobne kúpil.

Snoop Dogg je tiež zobrazený ako jedna z postáv BAYC.

Rapperi na blockchainovom trhu

Stojí za zmienku, že okrem tokenu Bored Ape # 9055 má Eminem aj niekoľko ďalších digitálnych zberateľských predmetov na svojom účte OpenSea – Shady Holdings. Okrem toho legendárny rapper vydal vlastnú kolekciu NFT s názvom Shady Con (pomenovanú podľa jeho hip-hopového alter ega – Slim Shady).

Snoop Dogg sa zas ešte viac angažoval v odvetví kryptomien a NFT. Minulý rok propagoval napríklad dogecoin a jeho angažovanosť na blockchainovom trhu vzrástla po tom, čo sa odhalil, že je Cozomo de ‚Medici – anonymný zberateľ NFT, ktorý vlastní aktíva tohto typu v hodnote takmer 20 miliónov dolárov.

Oznámil tiež plány na zbierku na Cardano. Vlastní tiež digitálny majetok v metaverse The Sandbox.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár