Elon Musk vyzval vládu USA, aby neregulovala kryptomeny

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk sa domnieva, že úrady nemôžu „zničiť“ priemysel digitálnych aktív. Americkej vláde odporučil, aby namiesto implementácie nariadení nechala kryptomenu „lietať“.

Okrem toho načrtol svoj pohľad na to, prečo Čína zaujíma voči kryptomenám nepriateľský postoj.

Elon Musk o regulácii kryptomien

V nedávnom rozhovore s Karou Swisherovou sa významný podnikateľ a podnikateľský magnát Elon Musk podelil o svoje myšlienky na niektoré z najhorúcejších tém v priestore digitálnych aktív.

Zakladateľ spoločnosti Tesla priznal, že nie je „obrovským odborníkom na kryptomeny“ a uviedol, že bitcoin a altcoiny sú pre finančnú sieť cenné. Môžu „obmedziť chyby a omeškania vo finančnom systéme“.

Ďalšou zo spomenutých výhod je decentralizovaný charakter digitálnych aktív, ktoré úradom sťažujú ich kontrolu:

Viete, keď vlády nedokážu odtrhnúť ruky od nádoby na sušienky a ovládať peňažné skupiny, má to pravdepodobne svoju hodnotu.

S ohľadom na to Musk vyzval vládu USA, aby neregulovala kryptomeny. Dokonca išiel ešte o krok ďalej a povedal, že v najlepšom prípade nemajú robiť vôbec nič:

Povedal by som, že nič nerobte. Vlastne by som povedal, nechaj to plynúť.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla sa v skutočnosti domnieva, že úrady nie sú schopné priviesť priemysel kryptomien „do záhuby“. Môžu len zastaviť jeho priebeh:

Nie je možné zničiť kryptomeny, ale je možné, že vlády spomalia ich postup.

Začiatkom augusta, krátko pred kľúčovým hlasovaním o zdaňovaní digitálnych aktív v Kongrese USA, sa Musk postavil proti implementácii regulačného rámca. Vtedy obchodník povedal, že „teraz nie je čas na vyberanie víťazov alebo porazených v technológii kryptomeny“, pretože „neexistuje žiadna kríza, ktorá by vás nútila mať uponáhľanú legislatívu“.

Prečo Čína nemá rada kryptomeny?

Podľa Muska existujú dva hlavné dôvody, prečo je vláda najľudnatejšej krajiny sveta voči digitálnym aktívam nepriateľská.

Po prvé, bitcoiny a altcoiny predstavujú hrozbu pre Čínsku komunistickú stranu, ktorá si chce zachovať centralizovanú moc:

Kryptomeny sú o znížení moci centralizovanej vlády a to sa im nepáči.

Za druhé, Čína, najmä južná časť krajiny, má veľké problémy s výrobou elektrickej energie. Musk uzavrel:

Keď vezmeme do úvahy spotrebu energie, ktorú ťažba kryptomien vyžaduje, nie je divu, prečo miestna vláda zakázala túto triedu aktív.

zdroj: blockchainnews.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár