Elon Musk vysvetľuje, čo sú peniaze

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla prezradil svoje myšlienky o tom, čo sú peniaze v rozhovore na Twitteri s Peterom Schiffom.

Bitcoin sa nedávno stal bilionovým aktívom, pretože jeho cena vzrástla na 57 000 dolárov. O niekoľko hodín neskôr sa dostala pozornosť na Ethereum, keďže to prekonalo vytúženú hranicu 2 000 dolárov. Dobre sa darilo aj niekoľkým ďalším kryptomenám.

Elon Musk je toho názoru, že ceny oboch digitálnych mien sa zdajú byť vysoké.

Peter Schiff presadzuje zlato a je taký „antibitcoinový“. Rád prezentuje svoje názory na Twitteri svojimi negatívnymi narážkami na bitcoin. Nedávno nazval bitcoin ako „najväčšiu bublinu vôbec“.

Elon Musk sa nedávno vyjadril, že Bitcoin je rovnako zlý ako fiat meny. Schiff tvrdil, že Bitcoin je horší ako fiat meny. Zakončil to tým, že zlato je lepšia voľba ako Bitcoin a fiat.

V poslednej reakcii Musk uviedol: „Peniaze sú data, ktoré ľuďom umožňujú vyhnúť sa nepríjemnostiam a výmennému obchodu. Tieto data podobne ako aj všetky dáta podliehajú latencii a chybám. Systém sa bude vyvíjať na to, aby minimalizoval oboje.“

Taktiež uviedol, že ceny najväčších kryptomien BTC a ETH sa zdajú byť vysoké. Cena Bitcoinu narástla od začiatku decembra o 190%. Ethereum za rovnaké obdobie o viac než 240%.

Z nárastu Bitcoinu ťaží aj Muskova Tesla. Spoločnosť zaoberajúca sa elektromobilmi má väčší zisk z investície do Bitcoinu o 1,5 miliardy USD ako z predaja automobilov v roku 2020.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár