Elon Musk vlastní dohromady 5 miliárd dolárov v BTC

od Martin Tkáč

Zakladateľ SkyBridge Capital a bývalý riaditeľ komunikácie v Bielom dome Anthony Scaramucci prekvapivo vyhlásil, že Elon Musk vlastní BTC v hodnote približne 5 miliárd dolárov. Osobne a prostredníctvom svojich spoločností.

O technologickom gigante, spoločnosti Elona Muska Tesla, vo februári vyšlo najavo, že na začiatku tohto roka kúpila BTC v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Tento impozantný milník nastal po dlhej a kontroverznej histórii medzi primárnou kryptomenou a Muskom, ktorý najskôr niekoľkokrát chválil vlastnosti kryptomeny.

Teraz však zakladateľ SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci prehlásil, že Musk neskončil pri jedinom nákupe BTC pre Teslu.

„Chápem, že spoločnosť SpaceX zaviedla Bitcoin do svojej rozvahy.“

Ďalej sa domnieva, že generálny riaditeľ Tesly a SpaceX kúpil kryptomenu aj pre seba prostredníctvom svojich spoločností a osobne vlastní BTC za viac ako 5 miliárd dolárov.

Scaramucci sa taktiež dotkol rastúceho záujmu o vysokú úroveň spotreby energie pri ťažbe BTC. Poznamenal však, že je na tom niečo viac a Muskove činy to dokazujú.

„Žiadny žijúci človek nevykonal viac pre ochranu planéty pred zmenou klimatických podmienok. Myšlienka, že by Elon Musk investoval do „špinavého aktíva“ je absurdná. Budúcnosť ťažby Bitcoinu je obnoviteľná energia. Elon Musk vidí budúcnosť 1) obnoviteľné zdroje nahradzujú fosilné paliva 2) Bitcoin demonetizuje zlato, akcie a umenie + stáva sa dominantným úložiskom hodnoty.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár