Elon Musk si kúpil skutočného psa a pumpoval pri tom meme coiny

od Martin Tkáč

O Elonovi Muskovi je známe, že má obrovský vplyv na trh s kryptomenami. Teraz to vyzerá, že jeho meno dokáže pumpovať mincu, aj keď to nemá v úmysle. Zakladateľ spoločnosti Tesla stojí za obrovským rastom málo známej kryptomeny, ktorá bola pomenovaná po jeho psovi.

Elon Musk opäť pumpuje – tentokrát omylom

Musk je pravdepodobne najvplyvnejšou osobou na trhu s kryptomenami. Jeho tweety už mnohokrát poslali rôzne kryptomeny „to the moon“. Napriek tomu, že sa mu z tohto dôvodu dostalo veľa kritiky, zdá sa, že má stále obrovskú silu formovať trh.

Koncom júna, keď oznámil, že si kúpi nového psa s názvom Floki, sa na Binance Smart Chain okamžite objavila kryptomena s názvom Floki Inu. Projekt sám seba popisuje ako „komunitnú mincu vytvorenú fanúšikmi a členmi komunity Shiba Inu“.

Navyše tvrdí, že „Floki Inu je vlastná shiba inu Elona Muska a je hladný po pochúťkach z vesmíru! Je to hyper-deflačné a navrhnuté tak, aby vás odmeňovalo, takže pri každom obchode skončí vo vašej peňaženke viac mincí Floki Inu. “

Floki Inu a Shiba Floki zaznamenávajú obrovské zisky

Včera Elon tweetoval, že Floki (pes, nie kryptomena) mu už pristál v rukách. Ako sa ukázalo, tento tweet bol obrovským katalyzátorom zvýšenia tokenov.

Floki prišiel

Floki Inu vystrelil z 0,00001641 dolára na vrchol 0,00004065 dolára. Od tej doby mierne ustúpil a pohybuje sa okolo 0,00003095 dolára. Jeho objem obchodov sa zvýšil o 1 702 percent a za posledných 24 hodín dosiahol 29,9 milióna dolárov.

Floki Inu nebola jedinou novou kryptomenou, ktorá využila situáciu. Shiba Floki zaznamenala ešte väčšie zisky. Za posledných 24 hodín sa meme coin zvýšil o 257 percent na 0,0000002052 dolára.

Shiba Floki je tiež poháňaný inteligentným reťazcom Binance. Projekt sám seba charakterizuje ako „potomok otca memov Dogecoin“, konkrétnejšie „hyper deflačný subcoin, ktorý má v sebe zabudovaný inteligentný systém zdieľania ekosystémov, takže každý investor dostane do svojej peňaženky viac shibaflockov“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár