Elon Musk sa vyjadril k americkej inflácii a recesii

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk verí, že inflácia už dosiahla vrchol a americká ekonomika bude v recesii približne 18 mesiacov. Dodal, že sleduje, ako „ceny kolíšu“. Podľa jeho názoru „inflácia prudko klesne“.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Elon Musk: Inflácia vyvrcholila a recesia bude trvať 18 mesiacov

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX Elon Musk hovoril o ekonomike USA na stretnutí akcionárov spoločnosti Tesla.

V odpovedi na otázku týkajúcu sa inflácie vysvetlil, že má „prehľad do zmien cien, pretože keď vyrábate milióny áut, musíte nakupovať tovar mesiace predtým, ako ho potrebujete.“

„Keďže ide o dlhý dodávateľský reťazec s obrovskou zotrvačnosťou, máme určitý prehľad o tom, kam smerujú ceny,“ vysvetlil.

 

„Zaujímavá vec, ktorú teraz vidíme, je, že ceny väčšiny nášho tovaru, väčšiny vecí, ktoré idú do Tesly, nie všetkých, ale viac ako polovice, ich ceny klesajú,“ dodal.

Trend je teda klesajúci, čo podľa Muska znamená, že vrchol inflácie je už za nami.

„Makroekonomické prognózy sú receptom na katastrofu, ale predpokladám, že vrchol inflácie je za nami a že nás čaká recesia. Myslím si, že to bude relatívne mierna recesia, ale tu len hádam,“ pokračoval.

Očakáva sa však, že táto mierna recesia bude trvať viac ako rok.

inflácia usa

„Dlh, ktorý majú spoločnosti teraz, je relatívne nízky, takže by som povedal, že pravdepodobne, viete, že mierna recesia môže trvať 18 mesiacov a myslím si, že inflácia prudko klesne. Toto je môj odhad,“ dodal.

Komentáre generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla na stretnutí akcionárov odzrkadľovali tweety, ktoré napísal 28. júla.

Potom napísal:

„Inflácia by mohla klesať… Viac cien komodít Tesly skôr klesá ako rastie.“

Musk začal hovoriť o ekonomickej recesii v USA pred niekoľkými mesiacmi po tom, čo v marci vyšlo najavo, že Tesla aj SpaceX zažili výrazné inflačné tlaky.

„Pravdepodobne sme v recesii a táto recesia sa bude prehlbovať, ale tieto veci idú bokom a potom znova prídu časy boomu. Bude to trochu ťažké, neviem, trvať to bude rok, možno 12-18 mesiacov,“ povedal v máji.

Potom dodal, že recesia „je vlastne dobrá vec“ pre americkú ekonomiku, pretože „musia nastať nejaké bankroty“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár