Elon Musk sa stretol s americkými ťažiarmi

od Martin Tkáč

Len pred necelými dvoma týždňami inicioval výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk pokles bitcoinu a ďalších kryptomien. Miliardár oznámil, že jeho spoločnosť na výrobu elektromobilov prestane akceptovať BTC ako formu platby.

Starosti o životné prostredie

Musk potom uviedol obavy o životné prostredie. Teraz však miliardár tweetol, že sa stretol s vedúcimi pracovníkmi severoamerických spoločností ťažiacich kryptomeny. Výsledkom stretnutia bola novovytvorená Rada pre ťažbu bitcoinov. Je to organizácia zameraná na podporu prijímania zelenej energie medzi baňami na kryptomenu.

Hovoril som so severoamerickými ťažiarmi bitcoinov. Zaviazali sa zverejniť súčasné a plánované využitie obnoviteľných zdrojov energie a požiadať o to minerov z WW.

Musk napísal na tweete zverejnenom v pondelok o 15:42. Po oznámení cena bitcoinu vyskočila z 37 940 dolárov na 39 405 dolárov.

Baníci sa dohodli na vytvorení rady pre ťažbu bitcoinov, aby podporili energetickú transparentnosť a urýchlili iniciatívy trvalo udržateľného rozvoja po celom svete. Patrí sem štandardizácia požiadaviek na vykazovanie energie, stanovenie celoodvetvových environmentálnych, sociálnych a riadiacich cieľov (ESG) a ďalšie vzdelávanie a rozvoj trhu.

Včera ma potešilo usporiadanie stretnutia medzi Elonom Muskom a poprednými ťažiteľmi bitcoinov v Severnej Amerike. Baníci sa dohodli na vytvorení rady pre ťažbu bitcoinov, aby podporili transparentnosť spotreby energie a urýchlili iniciatívy zamerané na udržateľnosť na celom svete.

Peter Wall, generálny riaditeľ spoločnosti Argo Blockchain, vo vyhlásení pre Forbes zasa napísal:

„Novovytvorená rada pre ťažbu bitcoinov je ďalším logickým krokom pri podpore odvetvového posunu k obnoviteľnej energii“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár