Elon Musk predal akcie Tesly v hodnote takmer 7 miliárd dolárov

Zakladateľ SpaceX Elon Musk predal takmer 8 miliónov akcií Tesly v hodnote takmer 7 miliárd dolárov. Prečo? Ide o škandál na Twitteri.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Predaj akcií Tesly

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX Elon Musk predal presne 7 924 107 akcií Tesly. Vyplýva to z dokumentu, ktorý v utorok večer predložila americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Transakcie sa uskutočnili 5., 8. a 9. augusta. Hovoríme o cenných papieroch s celkovým zhodnotením 6,86 miliardy dolárov.

Musk to na Twitteri potvrdil.

Aký je však dôvod takéhoto prudkého pohybu? Nadchádzajúca právna bitka s Twitterom. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla nedávno vypovedal zmluvu o kúpe tejto špičkovej platformy sociálnych médií. Teraz sa však majitelia Twitteru obrátia na súd. Všetko môže stáť Muska miliardy dolárovpo pojednávaní, ktoré sa má začať 17. októbra.

Musk tiež priznal, že ak nebude naplnená zmluva s Twitterom (čo môže byť súdom vynútené), kúpi akcie Tesly opäť.

Predaj akcií „svojho dieťaťa“

Musk predáva len zriedka akcie svojej hlavnej spoločnosti. Pred nedávnymi transakciami predal v apríli 9,6 milióna akcií Tesly, v tom čase v hodnote približne 8,5 miliardy dolárov. Po predaji 28. apríla tweetoval, že „neplánuje ďalej predávať akcie TESLA“.

V apríli však urobil ponuku na kúpu Twitter Inc. za približne 44 miliárd dolárov. Oficiálne vypovedal zmluvu začiatkom júla s tvrdením, že „Twitter porušuje mnohé ustanovenia tejto zmluvy“.

Twitter zažaloval Muska, aby ho prinútil uzavrieť dohodu. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla za to podal žalobu na Twitter a obvinil giganta sociálnych médií z podvodu. Jadrom sporu je tvrdenie Twitteru, že menej ako 5 % jeho denných používateľov nieje skutočných alebo ide spam. Musk nesúhlasil a ponúkol CEO Twitteru Paraga Agrawal verejnú diskusiu o robotoch na platforme a všeobecnom spame, ktorý sa na nej objavuje.

V odpovedi na tweet, v ktorom sa pýtali, či uvažuje o vytvorení vlastnej platformy sociálnych sietí, ak by dohoda na Twitteri zlyhala, Musk tajomne napísal: „X.com“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár