Tesla predala časť svojich bitcoinov

Elon Musk oznámil, že Starlink nebude cenzurovať správy z Ruska

Generálny riaditeľ Space X a Tesla Elon Musk priznal, že niektoré vlády nariadili Starlinku blokovať ruské správy. Napriek tomu ubezpečil - Neurobíme to, iba ak pod hrozbou použitia zbraní.

od Simona

Elon Musk odmieta cenzurovať ruské správy

Generálny riaditeľ Space X a Tesla Elon Musk v sobotu ráno tweetoval, že Starlink dostal pokyn od niektorých vlád zablokovať ruské správy. Ubezpečil, že spoločnosť to neurobí.

Starlink prevádzkuje spoločnosť Space X. Služba „poskytuje vysokorýchlostný širokopásmový internet s nízkou latenciou na celom svete“.

Mnoho ľudí na Twitteri chválilo Muska za to, že nerešpektoval požiadavky vlád.

Šéf Space X poznamenal

„Všetky zdroje informácií sú čiastočne propagandou, niektoré viac ako iné“.

Boj proti falošným správam

Hovorí sa, že prvá pravda sa stráca vo vojne. Platí to pre obe strany konfliktu.

Ruský parlament tento týždeň schválil zákon o cenzúre. Predstavitelia Kremľa tvrdia, že chcú prenasledovať každého, kto šíri falošné správy o ruskej armáde. Tresty zahŕňajú pokuty, ale aj až 15 rokov odňatia slobody.

Okrem toho ruský regulátor médií Roskomnadzor, vydal prísne usmernenia o nahlasovaní situácie z Ukrajiny a činnosti ruskej armády. Médiá v celej krajine môžu zverejňovať iba informácie z oficiálnych zdrojov.

Napríklad je zakázané označovať útoky na Ukrajinu ako „inváziu“ alebo „vojnu“. Namiesto toho by mali byť operácie označené ako „špeciálna vojenská operácia“.

Pomoc pre Ukrajinu

Mychajlo Fedorov, ukrajinský vicepremiér a minister digitálnej transformácie krajiny, požiadal Muska o pomoc 26. februára.

„Zatiaľ čo vy sa snažíte kolonizovať Mars, Rusko sa snaží získať Ukrajinu. Zatiaľ čo vaše rakety úspešne pristávajú z vesmíru, ruské rakety mieria na ukrajinských civilistov“.
„Poskytnite Ukrajine svoj Starlink“.

O niekoľko hodín neskôr mu Musk odpovedal

„Starlink je už aktívny na Ukrajine“.

Politik odpovedal, že „Starlink udržuje naše mestá prepojené“.

Musk vo štvrtok na Twitteri varoval, že Starlink je jediný neruský komunikačný systém, ktorý stále funguje v niektorých častiach Ukrajiny.

„Pravdepodobnosť zamerania je vysoká“.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár