Elon Musk opäť posiela meme mince do vesmíru

od Martin Tkáč

Čokoľvek Elon Musk robí, komunita kryptomien na to rýchlo reaguje. Ďalší tweet od generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla poslal meme mince na sever, obzvlášť Shiba Inu. V pondelok 4. októbra šéf Tesly zverejnil na Twitteri fotografiu svojho psa Shiba Inu Floki. Stačilo to na zvýšenie ceny SHIB až o 50 percent.

V čase písania tohto článku sa Shiba Inu obchoduje až o 54 percent vyššie za 0,00001317 dolára. Trhová kapitalizácia mince je 5,1 miliardy dolárov. Elon Musk oznámil prvé vystúpenie svojho nového šteniatka minulý mesiac.

Shiba Inu je v poslednom období svedkom rastúcej aktivity investorov. Minulý týždeň veľryba kúpila takmer 6,1 bilióna žetónov SHIB za úžasných 43,8 milióna dolárov.

Silné zisky zaznamenal aj ďalší kryptomenový mem a obľúbenec Elona Muska Dogecoin (DOGE). V súčasnej dobe sa DOGE obchoduje o 9% vyššie ako včera v noci a jeho cena je 0,23 dolára. Trhová kapitalizácia meme coinov je 30,9 miliardy dolárov. Dogecoin bol prvým tokenom, ktorý mal v roku 2013 logo Shiba Inu.

Elon Musk je už nejaký čas horlivým zástancom dogecoinu. Nie je však jediným miliardárom, ktorý podporuje DOGE. V nedávnom rozhovore kryptomenu ocenil aj investor a miliardár Mark Cuban. Cuban, ktorý vlastní tím Dallas Maverick, prijíma platby DOGE za predaj tovaru.

V nedávnom rozhovore pre Fox Business Cuban povedal:

Existuje mnoho ľudí, ktorí platia pomocou dogecoinu. Mimo sezónu predávame tisíce a tisíce dolárov mesačne a keď sezóna začne, očakávam, že tento zisk bude týždenne. A to preto, že sa dajú ľahko minúť, nie sú také cenné, aby si ich ľudia chceli nechať navždy.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár