Elon Musk odovzdá správu Twitteru niekomu inému

Elon Musk nedávno prevzal Twitter. Je však možné, že si pozíciu šéfa dlho neužije. Miliardár oznámil, že vedenie spoločnosti plánuje prenechať niekomu inému.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Elon je príliš zaneprázdnený

V pondelok na B20 Indonesia 2022 Musk povedal, že sa po prevzatí zodpovednosti za platformu sociálnych médií cíti prepracovaný.

Od rána do večera, sedem dní v týždni pracujem naozaj najviac, ako viem. Nie je to niečo, čo by som odporučil, aby som bol úprimný.
Po ovládnutí spoločnosti Musk okamžite prepustil vedenie Twitteru a tisíce zamestnancov. Odvtedy začala na platforme zavádzať rozsiahle zmeny vrátane overenia plateného profilu za 8 dolárov mesačne cez Twitter Blue. Podľa Wall Street Journal počas procesu v Delaware miliardár dodal:

Očakávam, že skrátim čas strávený na Twitteri a nájdem niekoho iného, ​​kto bude Twitter prevádzkovať.

Miliardár dodal, že „zásadná reštrukturalizácia“ platformy bude čoskoro dokončená. Jeho cieľom je urobiť z neho útočisko pre slobodu prejavu a otvorený politický dialóg a zároveň sa zbaviť prebytočného spamu.

Údaje zdieľané Muskom v pondelok ukázali, že počet denných aktívnych používateľov Twitteru sa od konca septembra neustále zvyšuje, približne v čase, keď technologický magnát súhlasil so spätným odkúpením spoločnosti.
V stredu Musk súhlasil s používateľom Twitteru, ktorý uviedol, že platforma je na ceste k bankrotu. Nový generálny riaditeľ však začal v spoločnosti robiť zmeny, ktoré ju posúvajú smerom k „udržateľnej ziskovosti“. Potom dodal:

Ľudia netušia, ako rýchlo sa bude Twitter vyvíjať.

Elon Musk Friday GIF by GrowthX

Musk a Sam Bankman-Fried

Množstvo osobností v komunite kryptomien oslovilo Muska s nápadmi, ako zlepšiť Twitter. Jedným z takýchto lídrov bol Sam Bankman-Fried – bývalý generálny riaditeľ dnes už skrachovanej kryptomenovej burzy FTX.

Po polhodinovom rozhovore s bývalým miliardárom už mal Musk podozrenie na skutočnú postavu Bankmana-Frieda. Toto je výsledok posledných Twitter Spaces, na ktorých sa zúčastnil.

Všetci o ňom hovorili, ako keby chodil po vode a mal milión dolárov… nebol to môj dojem. Nemá kapitál a neprejde. Bola to moja predpoveď.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár