Elon Musk nechce neangažovaných zamestnancov. Navrhuje ďalšie prepúšťanie?

Elon Musk začal svoju vládu na Twitteri dosť kontroverzným spôsobom. Prepustil časť vedenia spoločnosti. To však nie je koniec. Teraz dal zamestnancom ultimátum – buď budú pracovať na 100%, alebo by mali skončiť.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Twitter 2.0 si vyžaduje odhodlanie!

Nový majiteľ Twitteru chce, aby sa jeho zamestnanci podieľali na budovaní „prelomového Twitteru 2.0“. To znamená veľa práce a nadčasov.

Slow Motion Smoking GIF

V e-maile zaslanom zamestnancom Twitteru miliardár dodal, že ak je zamestnanec presvedčený, že chce pokračovať v práci pre Twitter, má kliknúť na tlačidlo, ktoré ho presmeruje na online formulár. Ak sa však daný človek rozhodne neklikať, dostane trojmesačné odstupné.

Musk tiež napísal, že v budúcnosti budú väčšinu pozícií na Twitteri zastávať „tí, ktorí píšu skvelý kód“. Jeho novou firmou sa má stať projekt zameraný na inžiniersku a technologickú stránku.

Celú správu si môžete prečítať nižšie:

Kritizujete firmu? Nie je tu pre teba miesto!

To však nie je koniec. Z Twitteru bolo nedávno prepustených asi 20 zamestnancov. Dôvod? Na firemnom fóre v aplikácii Slack kritizovali nedávne počínanie Elona Muska.

A minulú nedeľu sa Musk ospravedlnil používateľom na Twitteri za to, že jeho platforma je v mnohých krajinách „super pomalá“. Podľa jeho názoru je to chyba programátorov. Odpovedal mu Eric Frohnhoefer, zamestnanec Twitteru.

Strávil som asi 6 rokov prácou na Twitteri pre Android a môžem povedať, že je to nesprávne vyhlásenie

odpovedal Muskovi.

Potom ma prosím opravte. Aká je správna štatistika. Twitter je na Androide super pomalý. Čo ste urobili, aby ste to napravili

pokračoval Musk.

Napriek vecnej odozve bol programátor prepustený, čo potvrdil aj samotný Musk. Frohnhoefer zase zverejnil fotografiu, na ktorej je vidieť, že mu zablokovali prístup k pracovnému počítaču.

Dá sa uvažovať, že Muskova nová personálna politika je – mierne povedané – značne kontroverzná. Ako prebudovať celý web v takýchto podmienkach? Na túto otázku pozná odpoveď zrejme len šéf Tesly. Možno tušiť, že jeho kraľovanie na Twitteri neskončí dobre.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár