sek elon pižmo

Elon Musk navrhuje pridať možnosť platby dogecoinami na Twitteri

0 komentárov

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX, nedávno kúpil 9,2% podiel v Twitteri. Onedlho bol vymenovaný aj do predstavenstva spoločnosti. Teraz miliardár predložil niekoľko návrhov plánu plateného predplatného pre giganta sociálnych médií a jeden z nich počíta so zavedením platieb v dogecoine.

Elon Musk a Twitter

Začiatkom tohto mesiaca Musk predložil Komisii pre cenné papiere a burzu dokumenty, ktoré dokazujú, že kúpil viac ako 70 miliónov akcií Twitteru. Stal sa tak jedným z dvoch najväčších držiteľov akcií TWTR.

O niekoľko dní neskôr sa objavila správa, že miliardár sa stal členom predstavenstva a navrhol „významné vylepšenia“ platformy. Generálny riaditeľ Twitteru, Parag Agrawal, toto rozhodnutie privítal a povedal, že Musk prinesie predstavenstvu „veľkú hodnotu“.

Netrvalo dlho a Musk predložil niekoľko návrhov. V sérii tweetov navrhol, aby sa cena predplatného znížila z 3 USD na 2 USD mesačne, ale za určitých podmienok by ste museli platiť 12 mesiacov vopred.

Chcel by tiež, aby ceny boli „úmerné cenovej dostupnosti a v miestnej mene“ a aby bola odstránená všetka reklama pre predplatiteľov.

Dogecoin na Twitteri

Nakoniec Musk navrhol pridať dogecoin ako spôsob platby. Je možno najvplyvnejším podporovateľom prvého memecoinu v histórii a svoju vieru v toto aktívum podčiarkuje už roky.

Okrem toho, že je Musk investorom DOGE, využil každú príležitosť na pochvalu kryptomeny a dokonca jedna z jeho spoločností, Tesla, akceptuje platby DOGE za svoj tovar.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár