Elon Musk napumpoval Christmas Meme Coin

Elon Musk napumpoval Christmas Meme Coin

Najbohatší muž sveta zverejnil na Twitteri fotografiu svojho psa oblečeného ako Santa Claus. Popis "Santa Floki" je priložený k príspevku. Zdá sa, že to nie je nič neobvyklé. Token s rovnakým názvom však v nasledujúcich hodinách zaznamenal päťciferný nárast. Krátko nato však urobil prudký presun na juh.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Floki Santa pic.twitter.com/y3CTq16bGi

Okrem toho, že Elon Musk je v súčasnosti generálnym riaditeľom najznámejších spoločností, jeho meno je synonymom pre obrovské zisky z memecoinov v kryptomenovom priestore. Teraz jeho vplyv dokonca vzrástol ďaleko za dogecoin, ktorý tento rok pumoval mnohokrát.

Santa Floki vypustený „na Mesiac“

Dokonca aj niektoré Muskove tweety, ktoré sa vyslovene netýkali digitálnych aktív, prinášali obrovské zisky. Posledný takýto príklad prišiel na Štedrý deň, keď miliardár zdieľal fotku svojho psa Flokiho. Zobrazoval miliardárskeho maznáčika v Santovom obleku, ktorého Elon nazval „Floki Santa“.

Zdá sa, že počas prázdnin je to bežná vec. To, čo sa stalo potom, je však normálne len v kryptomenovom priestore.

Túto príležitosť sa rozhodli využiť tvorcovia digitálneho diela s rovnakým názvom, ale v opačnom poradí, Santa Floki (symbol HOHOHO). Uviedli, že Musk tweetoval o ich projekte a nielen o svojom psovi.

Ideme na Mars!!! Poď pripoj sa k nám! https://t.co/egfulz3cDZ pic.twitter.com/GemkXrrS4j

Cena mince v nasledujúcich hodinách a dňoch prudko stúpala. Pôvodne to stálo len 0,000000012935 $, no vďaka tweetu to stúplo na nový historický rekord 0,00000245 $. To znamená zisk 18 840 % len za 48 hodín.

Odvtedy však meme coin klesol o viac ako 60% a HOHOHO sa teraz pohybuje okolo 0,000001 $.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár