Kúpi Elon Musk predsa len Twitter? DOGE reaguje zvýšením

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk sa zdá byť pripravený dokončiť svoju akvizíciu na Twitteri za 44 miliárd dolárov.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Elon Musk kupuje Twitter

Po niekoľkých mesiacoch právnej drámy s platformou sociálnych médií sa Elon Musk pokúsil od zmluvy odstúpiť. Ako dôvod uviedol nedostatočnú transparentnosť Twitteru, pokiaľ ide o spamovacie roboty, falošné účty a finančné zdravie spoločnosti.

Podľa oznámenia, ktoré v pondelok predložili Muskovi právnici, je však generálny riaditeľ Tesly pripravený „pristúpiť k uzavretiu obchodu podľa dohody o fúzii z 25. apríla 2022“. Nie je však isté, či ho blížiaci sa termín súdneho pojednávania (17. októbra) podnietil zmeniť názor.

Zdá sa, že Twitter je pripravený prijať podmienky zmluvy. Portál v príspevku zo 4. októbra oznámil, že má v úmysle uzavrieť obchod za pôvodne dohodnutú cenu 54,20 USD za akciu.

Zaujímavé je, že v jednom zo včerajších tweetov Elon spomenul, že jeho prevzatie Twitteru je len predohrou k vytvoreniu záhadnej multifunkčnej aplikácie X. V ďalšom tweete zo 4. októbra tiež spomenul: „Twitter pravdepodobne urýchli vzostup X o 3 na 5 rokov, aj keď sa samozrejme môžem mýliť.“

Musk predtým uvažoval o použití technológie blockchain na boj proti spamovým robotom, čím prinútil používateľov Twitteru zaplatiť 0,1 dogecoinu (DOGE) za tweetovanie alebo retweetovanie. Neskôr však dospel k záveru, že Twitter založený na blockchaine nemusí byť v súčasnosti realizovateľný.

Nedá sa poprieť, že ak chce Elon Musk zlepšiť fungovanie platformy, zbaviť sa botov môže byť poriadna výzva. Množstvo spamu a falošných účtov je čoraz častejším (a viditeľným) problémom.

Reakcia trhov

Samozrejme, bez efektu Elona Muska by to nešlo. Za posledných 24 hodín cena akcií Twitteru vzrástla o 22 % na 52 USD za akciu. Dogecoin, ktorý v minulosti často reagoval zvýšenou likviditou na Muskove kroky, zaznamenal nárast o 10 %. V čase písania článku je jeho kurz 0,065 USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár