sek elon pižmo

Elon Musk kritizuje Web3, hovorí, že to „znie ako blbosť“

0 komentárov

Elon Musk kritizoval Web3 na Twitteri v reakcii na vlákno od generálneho riaditeľa OpenAI Sama Altmana. Musk nazval tento priestor „totálnym nezmyslom“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK
Elon Musk opäť zamiešal karty, keď 2. decembra na Twitteri povedal, že „Web3 znie ako totálna kravina“. Musk reagoval na vlákno, ktoré založil generálny riaditeľ OpenAI a bývalý generálny riaditeľ Y Combinator Sam Altman, ktorý hovoril o investíciách rizikového kapitálu.

Altman urobil projekcie o návratnosti rizikového kapitálu. Predpovedá, že nadchádzajúca dekáda bude oveľa horšia ako rok 2010, ktorý bol veľmi lukratívny.

Svoj príbeh však končí vyhlásením, že Web3 môže byť stále oblasťou, ktorá zaznamenáva rovnaký druh obratu, aký bol prevládajúci v poslednom desaťročí. Musk si to, samozrejme nemyslí, aj keď sa zdá, že do istej miery akceptuje trh s kryptomenami ako celok vzhľadom na predchádzajúce vyhlásenia.

Muskove komentáre môžu rozrušiť komunitu kryptomien, niektorí ich už odmietli ako ďalší vášnivý komentár na Twitteri. Komunita kryptomien je za decentralizáciu internetu, ktorú sa Web3 snaží uľahčiť.

Nie je to prvýkrát, čo sa Musk vyjadril k niečomu kontroverznému o kryptomenách. Prinajmenšom v porovnaní s jeho komentármi k Dogecoinu v minulosti je to podľa jeho štandardov mierne vyjadrenie. Je však ťažké skutočne označiť Muskov postoj ako výnimočný. Dokonca povedal, že americká vláda by nemala regulovať odvetvie kryptomien.

Majk Spirit NFT

Web3 mnohí považujú za kritický

Web3 je uznávaný ako jeden z najsľubnejších nápadov, ktoré sa objavili v priestore kryptomien. Na trhu existuje niekoľko životaschopných riešení, ako sú decentralizované služby doménových mien, ako napríklad Unstoppable Domains.

To zabraňuje cenzúre webových stránok a celkovo je zabránenie cenzúre jadrom celkového étosu Web3. Zvýšené súkromie, bezpečnosť a kontroly identity sú tiež dôležitou súčasťou celkového programu Web3. Mnoho projektov pracuje na takýchto riešeniach a dosiahli významný pokrok.

Web3 tiež robí veľké pokroky z hľadiska prijatia. Príjmy z protokolu Web3 za posledných pár mesiacov vzrástli, poznamenáva Web3Index. Na vývoj celej architektúry Web3 je ešte veľmi skoro, no nedávny pokrok v technológii pomohol zvýšiť výkon a použiteľnosť.

decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár