Elon Musk je Satoshi Nakamoto?

od Martin Tkáč

Dodnes nevieme, kto vytvoril bitcoin. Kandidátov bolo a je veľa, ale zatiaľ nikto nepredložil nevyvrátiteľné dôkazy o tom, že práve on stojí za prvou kryptomenou na svete. Austrálčania si však vybrali svojho tvorcu BTC. Viac ako polovica respondentov, ktorí sa zúčastnili nového prieskumu, sa domnieva, že Elon Musk je Satoshi Nakamoto.

Elon Musk je Satoshi Nakamoto?

Čo a koľko toho vieme o tvorcovi BTC? Celkovo je informácií pomerne málo. Nie sme si ani istí, či bitcoin vytvoril jeden človek alebo to bol celý tím.

Viac ako polovica Austrálčanov považuje Elona Muska za Satoshiho Nakamota.

Odkiaľ sa prišli také závery? Finder, najnavštevovanejšia austrálska analytická stránka, oslovil 1 004 Austrálčanov. Cieľom bolo zistiť viac o tom, čo vedia o kryptomenách.

Podľa prieskumu až 56% Austrálčanov verí, že výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla a zakladateľ spoločnosti SpaceX, je tiež tvorcom BTC, najväčšej kryptomeny na svete. O nízkej informovanosti týchto ľudí svedčí aj skutočnosť, že značný počet respondentov vôbec nevedel, že ponuka bitcoinov je obmedzená na 21 miliónov jednotiek a 44% z nich sa domnieva, že BTC má neobmedzenú ponuku.

Štúdia tiež ukázala, že veľa Austrálčanov už je na trhu s kryptomenami alebo na neho chcú vstúpiť, pričom 25% respondentov vlastní alebo plánuje vlastniť kryptomenu do konca roku 2021. Napriek veľkej ochote nakupovať kryptomeny až 20% respondentov dodáva, že nevie, ako nakupovať bitcoiny.

Je teraz správny čas?

Trhy s kryptomenami sa skutočne zrútili minulý týždeň po tom, čo Elon Musk oznámil, že Tesla pozastavila platby BTC výmenou za elektromobily, ktoré spoločnosť vyrába. Hodnota klesla ešte viac, keď Musk v druhom štvrťroku 2021 navrhol odkúpiť BTC z bilancie spoločnosti Tesla. Nakoniec nie je známe, či spoločnosť predá svoje kryptomeny. V tomto roku kúpila BTC za 1,5 miliardy USD.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár