Elon Musk je „narcistický boháč“

od Martin Tkáč

Elon Musk je postava, ktorá sa v očiach fanúšikov BTC stala najskôr hrdinom, až sa z nej nakoniec stal superzloduch. Teraz na šéfa Tesly zaútočili anonymní internetoví aktivisti.

Anonymous Muska kritizuje

Anonymous je medzinárodná decentralizovaná skupina internetových aktivistov, ktorá sa stavia proti obmedzovaniu občianskych slobôd, korupcii, konzumu, cenzúre, vplyvu katolíckej cirkvi na verejný život a porušovaniu práv zvierat. V roku 2012 časopis Time zaradil skupinu medzi „100 najvplyvnejších ľudí na svete“. Teraz sa zamerala na generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla.

Musk bol zasiahnutý hlavne kvôli svojim komentárom o kryptomenách. Anonymous ho opísal ako „narcistického boháča usilujúceho o pozornosť“. Podľa ich názoru tiež nerešpektuje osudy bežných ľudí.

Záznam sa v sobotu spustil online. Zobrazuje postavu s maskou Guy Fawkes čo je historická postava. Zvuk jej hlasu bol digitálne zmenený. To všetko pre zachovanie jej anonymity.

„Za posledných pár rokov ste mali medzi všetkými miliardármi mimoriadne dobré meno, pretože ste odpovedali na túžbu mnohých z nás žiť vo svete pomocou elektrických automobilov a prieskumom vesmíru,

“ hovorí záhadná osoba na adresu Muska.

„Ale nedávno vás ľudia začínajú vnímať ako iného narcistického boháča, ktorý sa zúfalo snaží získať pozornosť,“

dodáva.

rúško BITCOIN na našom eSHOPE! (8 eur)

Musk už nejaký čas manipuluje s trhom s kryptomenami. Tento rok sa odhalil ako podporovateľ BTC. Pripustil, že Tesla začína investovať do kryptomien a výmenou za svoje produkty prijíma BTC. V dôsledku toho začala sadzba BTC prudko stúpať.

Až na to, že generálny riaditeľ spoločnosti Tesla zrazu zmenil názor. Oznámil, že jeho spoločnosť už nebude akceptovať BTC výmenou za svoje autá. Efekt? Kurz kryptomeny začal hlbokú korekciu.

Nie sú to však všetko Muskove hriechy. Svojimi tweetmi zvýšil ocenenie kryptomeny DogeCoin, ktorá sa však bežne nepovažuje za vážny projekt, akým je napríklad Ethereum.

Miliardár však naďalej tweetuje a manipuluje s trhmi. Nedávno zverejnil dosť zvláštny príspevok:

Anonymous posiela odkaz:

Milióny malých investorov skutočne rátali so ziskom kryptomeny, aby zlepšili ich život. Úmyselne podstúpili riziko volatility, ale vaše tweety tento týždeň ukazujú zjavné ignorovanie priemerného pracujúceho človeka, uviedol muž na videu organizácie. – Sme anonymní. Sme légia. Očakávajte nás, dodal na záver.

Je to hrozba pre Muska? Sám zareagoval – ako inak! – tweetom. Celkom zvláštne, dodajme.

Celé video nájdete tu:

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár