Elon Musk hovorí, aké kryptomeny sa oplatí držať vo svojej peňaženke

od Martin

Elon Musk, jeden z najbohatších ľudí na svete a zakladateľ spoločnosti Tesla, prezradil, aké aktíva sa podľa neho oplatí ponechať v časoch vysokej inflácie. Zároveň povedal, že nebude predávať svoje kryptomeny: BTC, ETH a DOGE.

Elon Musk píše o globálnej inflácii

Musk tweetoval, že spoločnosť, ktorú vedie, teda Tesla je pod tlakom rastúcej inflácie. Podelil sa aj o svoj názor na to, aké aktíva je lepšie mať, keď hodnota peňazí klesá.

Musk publikoval článok vo Financial Times, v ktorom pojednáva o tom, že globálne ceny komodít sú na ceste k najväčšiemu týždennému rastu za posledných 50 rokov. Samozrejme, je to výsledok vojny medzi Ruskom a Ukrajinou.

Údaje o vysokej inflácii sa odrážajú aj v americkom indexe spotrebiteľských cien. Národný úrad pre štatistiku práce zverejnil nové údaje 10. marca a index, ktorý sa vo veľkej miere používa na meranie inflácie, dosiahol hodnotu 7,9. To je najviac za posledné desaťročia.

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor komentoval Muskov príspevok:

Spotrebiteľská inflácia v USD zostane blízko rekordných úrovní a inflácia aktív bude dvakrát vyššia ako spotrebiteľská inflácia. Slabšie meny skolabujú a zintenzívni sa únik kapitálu z hotovosti, dlhov a cenných akcií do vzácnych aktív, ako je bitcoin.

Musk obratom odpovedal, že nie je prekvapujúce, že Saylor „prišiel k tomuto záveru“. Spoločnosť Microstategy má cez 125 000 BTC a sám jej CEO je jedným z najznámejších podporovateľov kryptomien.

Elon Musk ako HODLer

Musk sa však podelil aj o svoje myšlienky o tom, aké aktíva sa podľa neho oplatí mať v súčasnej situácii:

Ako všeobecné pravidlo platí, že pre tých, ktorí hľadajú radu v tomto vlákne, je vo všeobecnosti lepšie vlastniť fyzické veci, ako napríklad dom alebo akcie spoločností, o ktorých si myslíte, že vyrábajú dobré produkty, ako doláre, na ktorých je vysoká inflácia.

Zároveň však poznamenal, že stále vlastní kryptomeny a neplánuje predávať svoje bitcoiny, etherea ani dogecoiny.

A v skutočnosti, ako vidíte, kryptomenám sa celkom darí v čase, keď v Európe vypukla prvá vojna po troch desaťročiach a inflácia vyčerpáva americké úspory.

Je však vhodné dodať, že stále nevieme, ako sa bitcoin zachová, keby vypukla americko-čínska vojna, ktorá zmení súčasné konflikty na 3. svetovú vojnu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár