Elon Musk by mal prijať dohodu ADA, tvrdí Charles Hoskinson

od Martin Tkáč

Charles Hoskinson, zakladateľ spoločnosti Cardano uviedol, že natívna kryptomena projektu ADA je jedným z najekologickejších digitálnych aktív. Okrem toho sa domnieva, že Tesla by si ju mala zvoliť, ak jej skutočne záleží na udržateľnosti.

Tesla by sa mala rozhodnúť pre Cardano (ADA)

V nedávnom rozhovore s Lexom Fridmanom Charles Hoskinson zdôraznil výhody svojej platformy Cardano proof-of-stake. Poznamenal, že systém PoS je v porovnaní s konkurenciou výrazne lepší z hľadiska spotreby energie. Okrem toho uviedol, že Cardano a jeho pôvodné digitálne aktívum by malo byť prvou voľbou spoločnosti Tesla:

„Ak im skutočne záleží na alternatívnej energii, udržateľnosti, redukcii uhlíka a uhlíkovej neutralite, nemôžete byť v systéme, ktorý nemá zabudovaný mechanizmus na znižovanie spotreby energie.“

Ako spoločnosť zaoberajúca sa alternatívnou energiou Hoskinson uviedol, že Tesla by sa mala zamerať na najzelenšie kryptomeny ako ADA, nie na energeticky veľmi náročný bitcoin. Okrem ekologických škôd, ktoré spôsobuje, nemá pôvodná kryptomena podľa zakladateľa Cardana veľa ďalších charakteristík:

„Bitcoin je najmenej programovateľný zo všetkých kryptomien, a ak chcete robiť zaujímavé, sexi a jedinečné veci, neexistuje žiadny skutočný spôsob, ako to urobiť.“

Hoskinson však poznamenal, že všetky projekty kryptomeny sú experimentom a zahŕňajú riziká. Aj keď má Cardano v poslednej dobe značný úspech, nie je stopercentne isté, že v budúcnosti splní svoje ciele.

Cardano je lepšie ako Ethereum

Nie je to prvýkrát, čo Charles Hoskinson vyzdvihol Cardano nad svojich súperov. Koncom mája kritizoval sieť Ethereum, označil ju za nadhodnotenú a poukázal na nedostatok základných funkcií. Potom prezradil svoje tri dôvody, prečo je Cardano lepším dizajnom.

Cardano môže najskôr pracovať s metadátami aj s automatickým nastavením. Podľa jeho názoru môže Ethereum spracovávať iba inteligentné zmluvy, zatiaľ čo jeho súper to môže robiť v oblasti riadenia a dodržiavania predpisov.

Po druhé, Ethereum nikdy nespolupracoval s miestnymi vládami rozvojových krajín v prospech svojich občanov, zatiaľ čo Cardano tak činil v Etiópii, Tanzánii a Gruzínsku.

Po tretie, Hoskinson poznamenal, že Ethereum má veľmi mätúcu štruktúru a že nadchádzajúce vydanie ETH 2.0 povedie ku kolapsu celej siete:

„Ethereum sa predovšetkým zabíja. Nahrádzajú ethereum ethereom 2.0. Nakoniec ETH 2.0 zabije ETH 1.0.“

zdroj: freepik.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár