Elon Musk a Jack Dorsey budú na konferencii hovoriť o BTC

od Martin Tkáč

Podľa včerajšieho rozhovoru na Twitteri medzi dvoma vodcami populárnych technológií sa chystajú diskutovať o bitcoinoch.

Dorsey ohlasuje slovo „B“

V rozhovore pre Twitter oznámil Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločností Twitter a Square, organizáciu konferencie s názvom „Slovo B“.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk v reakcii na názov konferencie odpovedal: „Bicurious? … alebo skôr … Bitcoin haha.“

Komunita vývoja #bitcoin nadovšetko.

Keď sa do mixu zapojí viac spoločností a inštitúcií, všetci chceme pomôcť chrániť a rozširovať to, vďaka čomu je otvorený vývoj #bitcoin taký dokonalý.

Tento deň je zameraný na vzdelávanie a aktivity zamerané na to.

Dorsey odpovedala: „Bizarné! Dovoľte sebe a mne, aby sme sa s vami počas podujatia porozprávali. Môžete zdieľať všetky svoje kuriozity. “

Musk potom napísal. „Pre Bitcurious? Dobre teda, poďme na to. “Dorsey uzavrela rozhovor:„ Hotovo! Nastaví sa. “

Podľa webovej stránky konferencie sa podujatie uskutoční 21. júla. Okrem Dorsey sa na ňom predstavia Cathie Wood z ARK Invest, Adam Back z Blockstream a John Newbery z Brink. Musk zatiaľ nebol oficiálne pridaný na zoznam rečníkov pre toto podujatie.

Dorsey a Musk

Musk aj Dorsey v minulosti propagovali prijatie bitcoinu. Každý z nich tiež zdôraznil, že bitcoin je potrebné škálovať, a to tak z hľadiska priepustnosti transakcií, ako aj spotreby energie.

Dorsey historicky prejavil záujem o Lightning Network, fakturačný systém druhého stupňa, ktorý spracováva transakcie mimo hlavnej bitcoinovej siete. Square investoval do Lightningu a niekoľkých ďalších nástrojov v bitcoinovom ekosystéme.

Musk je medzitým znepokojený svojou spotrebou energie. Tesla nedávno oznámila, že zastaví platby BTC, kým ťažobný priemysel neprejde na udržateľnú energiu. Square tiež podporuje ekologickejšiu ťažbu bitcoinov, ale zdá sa, že táto otázka predstavuje pre spoločnosť Tesla oveľa väčšie starosti.

Nakoniec majú obaja technologickí lídri spoločnú jednu dôležitú vec: prostredníctvom svojich spoločností investovali do kryptomien. Square Dorsey vlastní v bitcoinoch 259 miliónov dolárov (8 027 BTC), zatiaľ čo spoločnosť Muska Tesla vlastní 1,4 miliardy dolárov v BTC (42 092 BTC).

Tieto podobnosti a rozdiely nepochybne poskytnú Dorsey a Muskovi veľa priestoru na diskusiu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár