Elliptic chce pomôcť inštitúciám vstúpiť na trh s kryptomenami

od Martin Tkáč

Elliptic, analytická spoločnosť z trhu blockchainu, plánuje použiť svoje prostriedky na urýchlenie adopcie kryptomien na inštitucionálnom klientskom trhu.

Eliptic pozýva inštitúcie na trh

Elliptic, londýnska spoločnosť zaoberajúca sa analýzou blockchainu, získala až 60 miliónov dolárov na financovanie radu C, vedené japonským investičným manažérom SoftBank Group a americkou nadnárodnou spoločnosťou Wells Fargo. Prostriedky budú použité na urýchlenie prijatia kryptomien.

Spoločnosť Elliptic v tlačovej správe z 11. októbra oznámila, že chce použiť svoje finančné prostriedky na rozšírenie vlastných operácií za hranice Spojeného kráľovstva.

V spoločnosti Elliptic pomáhame finančným inštitúciám, od búrz s kryptomenami až po popredné svetové banky, využívať kryptomeny bezpečnejšie. Toto kolo získavania finančných prostriedkov potvrdzuje potenciál kryptoaktív vo finančnom odvetví a našu úplne zásadnú úlohu v ekosystéme – uvádza sa v tlačovej správe.

Stojí za to dodať, že SoftBank sa zúčastnila kola prostredníctvom svojho fondu Vision Fund 2, ktorý podporuje startupy v hodnote miliárd dolárov. Ďalšími investormi sú Wells Fargo, SBI Group, Digital Currency Group, AlbionVC, Paladin Capital Group, Octopus Ventures a Evolution Equity Partners.

Elliptic zdôrazňuje, že veľká dôvera investorov môže pochádzať zo skutočnosti, že ich tím odborníkov sa neustále rozrastá.

Tento rok sme sa tímovo rozrástli o takmer 50% a túto investíciu použijeme na ešte rýchlejší rast. Do konca roku 2022 sa rozrastieme na viac ako 200 ľudí na celom svete – doplnila spoločnosť

Poskytovanie spoľahlivých údajov

Jedným z cieľov spoločnosti Elliptic je stať sa jednotkou na trhu inštitucionálnych investorov, ktorí hľadajú blockchainové analytické a dátové spoločnosti.

Elliptic je jednou z najväčších analytických spoločností v oblasti kryptomeny a blockchainu. Spoločnosť ponúka aj rôzne techniky a nástroje na odhaľovanie nelegálnych aktivít v oblasti kryptomien. V praxi to pomáha chytiť počítačových zločincov alebo iných ľudí, ktorí používajú digitálne prostriedky na páchanie nezákonných zločinov.

Je tiež zodpovedný za pomoc pri odhaľovaní škodlivého softvéru a nástrojov poskytovaných používateľmi darknet. Spoločnosť spolupracovala s tretími stranami na identifikácii Antinalysis, online nástroja, ktorý maloobchodníkom umožnil prať bitcoiny na uvedenom trhu darknet.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár