El Salvador nakupuje ďalších 100 BTC

od Martin Tkáč

Nayib Bukele, prezident Salvadoru nedávno oznámil, že jeho krajina kúpila ďalších 100 bitcoinov. Toto množstvo mincí má pri dnešných cenách hodnotu okolo 5,4 milióna dolárov.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

El Salvador pokračuje HODL

„CEO“ Salvadoru, ako o sebe sám rád hovorí, oznámil nákup v piatkovom tweete. Napriek medvedej nálade na bitcoinovom trhu tento týždeň prezident svoju investíciu nespochybnil. Namiesto toho bral situáciu ako príležitosť na akumuláciu.

El Salvador práve kúpil dip.
100 mincí navyše získaných so zľavou 🥳 # Bitcoin 🇸🇻

Minulý mesiac prezident oznámil oveľa väčší nákup – 420 BTC. Vtedy cena pôvodnej kryptomeny klesla pod 60 000 dolárov. Vrátane najnovšej akvizície už El Salvador vlastní viac ako 1000 bitcoinov.

Ako vždy, kritik BTC a podporovateľ zlata Peter Schiff nebol nadšený krokom Bukele. V odpovedi prezidentovi povedal, že nákup bol „nešťastný“ pre obyvateľov El Salvadoru a mal podozrenie, že národ sa nakoniec rozhodne predať svoje kryptomeny.

To je nešťastné pre obyvateľov El Salvadoru. Zaujímalo by ma, koľko ďalších poklesov si kúpia, kým znížia svoje straty a predajú?

El Salvador však zatiaľ ukázal úmysel nič nepredávať ale držať sa HODL. V deň, keď sa BTC stalo zákonným platidlom v krajine, prezident oznámil oveľa viac investícií, aj keď jeho cena klesla. Potom, keď sa sadzba minulý mesiac zvýšila, El Salvador použil svoje zisky na výstavbu nemocnice pre zvieratá.

Majk Spirit NFT

Dlhodobý záväzok voči bitcoinom

Pred niekoľkými dňami Bukele oznámil plány El Salvadoru vybudovať „Bitcoinové mesto“ financované „sopečným dlhopisom“ v hodnote 1 miliardy dolárov. Polovica prostriedkov bude použitá na nákup bitcoinov a druhá polovica bude investovaná do infraštruktúry ťažby bitcoinov s využitím energie získanej zo sopky.

To je ďalší dôkaz o dlhodobej viere Salvádoru v zhodnocovanie bitcoinov. Ak sa zvýši, zisky národa z akcií a ťažby pomôžu splatiť 6,5 % ročné splatenie dlhopisov. Doteraz bolo priemerné ročné zhodnotenie ceny bitcoinu od roku 2013 100 %.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár