El Salvador kúpil viac bitcoinov

od Martin Tkáč

El Salvador kúpil ďalších 150 BTC. V súčasnosti má 1 270 BTC, čo je v čase písania tohto článku v prepočte až 60,3 milióna dolárov.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Salvádor kúpil bitcoiny

Salvádorská republika kúpila 150 bitcoinov (BTC). Správu oznámil prezident Nayib Bukele. Dôvodom bol pokles ceny BTC pod 50 000 $. Ako môžete vidieť, krajina považovala dočasný kolaps výmenného kurzu za skvelú investičnú príležitosť.

El Salvador práve kúpil dip! 🇸🇻
150 mincí za priemernú cenu v USD ~ 48 670 $ 🥳 # bitcoin🎄

Minul som dieru o sedem minút
– dodal politik.
Zmeškali ste dno o 7 minút 😂

S týmto nákupom je teraz rezerva bitcoinov El Salvadoru 1 270 BTC, čo v čase písania tohto článku predstavuje takmer 60,3 milióna dolárov.

Majk Spirit NFT

Plán Salvadoru

Salvadorský investičný plán zahŕňa stiahnutie nerealizovaných ziskov v amerických dolároch BTC na financovanie rôznych rozvojových projektov pri zachovaní celkovej hodnoty centrálnej rezervy.

21. novembra Bukele oznámil plány na vybudovanie Bitcoin City, mesta, ktoré bude financované 1 miliardou dolárov v bitcoinových dlhopisoch. Ako vysvetlil prezident, „BitcoinCity ponúkne“ veľa zaujímavých technologických riešení. Mesto má poháňať geotermálna energia.

K tomu sa pridáva „efektívna a udržateľná verejná doprava“. Za všetko v meste budete môcť pravdepodobne zaplatiť bitcoinmi. Obyvatelia tiež nemusia platiť dane (okrem DPH).

Je to plne ekologické mesto, ktoré funguje a je poháňané sopkou. Investujte do toho a zarábajte toľko, koľko chcete.

Bukele prirovnal svoj plán výstavby mesta k tomu, čo urobil pred storočiami Alexander Veľký, ktorý postavil mestá vo svojich dobytých oblastiach sveta.

Prezident povedal, že Bitcoin City bude obsahovať vlastné letisko, obytné a komerčné oblasti. Zahŕňa tiež výstavbu centrálneho námestia navrhnutého tak, aby vyzeralo zo vzduchu ako symbol prvej kryptomeny na svete.

Ak chcete, aby sa symbol bitcoinu rozšíril po celom svete, mali by sme postaviť nejakú Alexandriu

Do projektu Bitcoin City sa majú zapojiť rôzne známe spoločnosti z blockchainového trhu, vrátane kryptomenovej burzy Bitfinex a Blockstream Adama Backa. Bukele hovorí, že nové mesto „bude čoskoro domovom mnohých miestnych a zahraničných spoločností„, ktoré súvisia s novými technológiami a digitálnymi aktívami.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár