Edward Snowden: Bitcoin ma sklamal

od Martin Tkáč

Bývalý počítačový konzultant Ústrednej spravodajskej agentúry (CIA) Edward Snowden hovoril na Ethereal Virtual Summit 2021 o bitcoinoch a decentralizácii.
Snowden uviedol, že bitcoiny nezabezpečili súkromie používateľov a nová sieťová aktualizácia Taproot to môže ešte zhoršiť.

Alex Gladstein, riaditeľ pre stratégiu (CSO) nadácie pre ľudské práva a Fóra slobody v Oslo, tvrdí, že Snowden sa mýli.

Taproot je momentálne aktivovaná aktualizácia ochrany osobných údajov, ktorá vytvára základy pre oveľa výkonnejšie funkcie ochrany súkromia, ako je SigAgg. Všetko navrhli vývojári – uviedol. Ďalej dodal, že Taproot je skutočným vylepšením súkromia bitcoinu vďaka schopnosti „zakryť“ reťazovú analýzu. Ale na vybudovanie robustného digitálneho hotovostného systému s decentralizovanou mincovňou, ktorá má slúžiť svetu stovky rokov, sa nemôžete sústrediť iba na súkromie. Musíte tiež zabezpečiť decentralizáciu, škálovateľnosť a ekonomické stimuly.

Snowden odpovedal Gladsteinovi na Twitteri. Svoje vyhlásenie označil za „zavádzajúce“.

Pochválil tiež niektoré projekty zamerané na súkromie, ako sú Zcash a Monero. Tvrdil však, že BTC je jediná kryptomena, ktorá je už dostatočne veľká na to, aby čelila potenciálnym reguláciám zameraným na potlačenie decentralizovaných projektov.
Snowden: buduje sa policajný štát

Americký prebehlík dlhodobo tvrdí, že úrady chcú vybudovať globálny policajný štát.

Pred rokom na začiatku pandémie, Snowden navrhol, aby okolnosti, ako je spomínaná pandémia, mohli politici z celého sveta cynicky využívať na budovanie špionážnych systémov a na zvýšenie počtu už zavedených zákonov obmedzujúcich slobody. verejný dozor.

V roku 2019 zasa uviedol, že „nedostatok súkromia predstavuje existenčnú hrozbu pre bitcoiny. Toto je jediná ochrana používateľov pred politickými zmenami.

Ďalej tiež dodal, že on sám je zástancom kryptomien.

V tom čase tiež tvrdil, že samotné vlády, bez regulácií nie sú schopné sledovať toky kryptomeny.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár