eBay prináša vlastnú digitálnu peňaženku. Nejde však o kryptomeny

eBay prináša vlastnú digitálnu peňaženku. Nejde však o kryptomeny

od Simona

Pred časom sme informovali, že gigant elektronického obchodu eBay môže akceptovať kryptomeny ako spôsob platby. Teraz sa tieto fámy opäť prebudili. Spoločnosť predstavila vlastnú digitálnu peňaženku.

Digitálna peňaženka giganta elektronického obchodu

Digitálnu peňaženku eBay predstavil priamo CEO Jamie Iannone počas stretnutia s investormi. Počas Dňa investorov generálny riaditeľ diskutoval o dlhodobých stratégiách rozvoja a predstavil nové produkty a funkcie eBay.

Medzi nimi bola aj digitálna peňaženka. Nejde však o produkt na ukladanie kryptomien. Podľa vysvetlenia pôjde o digitálnu peňaženku, kde sa bude ukladať výťažok z predaja. S ním budete môcť uskutočniť svoj ďalší nákup alebo pokryť náklady na predaj.

V podstate to bude peňaženka prepojená s účtom, kde môžete vkladať peniaze. Odpadne tak nutnosť používať externé spôsoby platby. Momentálne sa o kryptomenách ani raz nehovorilo.

Jamie Iannone komentoval budúci vývoj eBay takto:

„Za posledné dva roky sme zásadne zmenili trajektóriu nášho trhu. Dokázali sme, že dokážeme zvýšiť spokojnosť zákazníkov, urýchliť náš rast, pomôcť predajcom rásť, prilákať a udržať si nadšených kupujúcich. Budujeme eBay s ohľadom na budúcnosť. Napĺňame sa v tom, čo vieme najlepšie, spájať predajcov a kupujúcich.
Vidíme obrovský potenciál rastu na tomto trhu a veríme, že toto je naša šanca vyhrať tým, že sa zameriame a budeme naďalej vytvárať hodnotu prostredníctvom technologickej reimaginácie spoločnosti eBay. Máme správny tím a víziu, aby sme splnili naše ciele a naďalej vracali hodnotu našim akcionárom“.

eBay a kryptomeny

Dlho sa hovorilo, že eBay je pripravený prijímať kryptomeny. Kto však očakával, že včerajší Deň investorov bude príležitosťou na vydanie oficiálneho vyhlásenia, zostal sklamaný.

V máji 2021 hovorca eBay povedal agentúre Reuters, že platforma pozorne sleduje kryptomeny. V nedávnom rozhovore pre The Street Iannone naznačil ochotu prijať nové formy platieb, ale túto tému bližšie nešpecifikoval.

To, že sa kryptomeny na eBayi skôr či neskôr objavia, je pre mnohých zrejmé. Koniec koncov, cieľom platformy je prilákať obrovskú používateľskú základňu, vrátane tzv. Generácia Z, ktorá veľmi dobre pozná virtuálne meny.

Zatiaľ nie je na 100% známe, či a kedy k tejto integrácii dôjde. Bolo by to však ďalšie svedectvo o nástupe kryptomien z podsvetia do hlavného prúdu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár