ebay hľadá spôsoby vstupu na trh NFT

od Martin Tkáč

Jamie Iannone generálny riaditeľ spoločnosti ebay skúma možnosti týkajúce sa platieb v kryptomene a NFT.

Iannone prevzal vedenie spoločnosti minulý rok a musel riešiť niekoľko neľahkých situácii. Cena akcií ebay minulý týždeň zaznamenala pokles o 10% za jediný deň, Iannone sa venoval hlavne upokojeniu akcionárov.

„Rozširujeme typy platieb, ktoré prijímame,“ uviedol a poukázal na platformy, ktoré nevyužívajú kryptomeny, ako sú Apple Pay a Google Pay a dodal, že spoločnosť plánuje „naďalej skúmať ďalšie možnosti, napríklad kryptomeny.“

Povedal tiež, že ebay sa pozerá na trh NFT. „Pozeráme sa na to a skúmame príležitosti, ako to môžeme na portáli ebay umožniť jednoduchým spôsobom

NFT sú nezastupiteľné tokeny, pomocou ktorých je možné preukázať vlastníctvo digitálnych položiek. Podľa údajov spoločnosti DappRadar dosiahli tržby v prvom štvrťroku viac ako 1,5 miliardy dolárov a stali sa obzvlášť populárnymi v oblasti digitálneho umenia a zbierkových predmetov. Ebay nie je cudzí v oblasti neobchodného skúmania platobných systémov založených na blockchaine. Spoločnosť bola pripojená k blockchainovému projektu Facebooku, Diem (predtým „Libra“), ale od neho upustil v roku 2019. A stránka elektronického obchodovania minimálne od roku 2014 pridáva bitcoiny a ďalšie kryptomeny ako možnosti platby na svoju platformu.

Od tejto chvíle neexistujú žiadne konkrétne plány týkajúce sa toho, ako presne by mohlo byť kryptomena začlenená do platformy.

Každopádne, každá implementácia kryptomeny do väčšej spoločnosti zvyšuje hodnotu spoločnosti ale aj kryptomeny čo je profitabilné pre všetkých.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár