Dva obchodné reťazce na Ukrajine akceptujú kryptomeny

Adopcia kryptomien na Ukrajine stále stúpa. Teraz sú bitcoiny a altcoiny akceptované ako platobné prostriedky v dvoch najväčších ukrajinských maloobchodných sieťach: Techno Їzhak a Stylus. To všetko vďaka spolupráci s WhitePay.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Kryptomeny na Ukrajine

Zákazníci si teraz môžu kúpiť produkty od ktoréhokoľvek maloobchodníka v uvedenej sieti pomocou bitcoinov. Kryptomeny sú akceptované v online obchodoch a na viac ako 100 fyzických miestach. Podľa Obozrevatel budú platby v bitcoinoch v oboch spoločnostiach uľahčené prostredníctvom služieb WhitePay.

Pri platbe online môžu zákazníci platiť kryptomenou prostredníctvom nákupného formulára. Ako vyzerá proces vo fyzickom obchode? Predajca vytlačí špeciálny QR kód vygenerovaný systémom WhitePay, ktorý uľahčí platbu. Následne ho pripne k účtu.

Uvedené potvrdenie obsahuje podrobnosti o type transakcie, použitej sieti, zaplatenej provízii, výmennom kurze a dĺžke trvania transakcie.

WhitePay patrí do ekosystému WhiteBIT, najväčšej kryptomenovej burzy v Európe. Vďaka WhiteBIT Techno budú Їzhak a Stylus schopné akceptovať 130 rôznych kryptomien. Hovorí sa, že v budúcnosti bude počet dostupných digitálnych mien ešte väčší.

Generálny riaditeľ Whitepay Gleb Udovichenko uviedol, že partnerstvo oboch sietí s jeho spoločnosťou posilňuje prijatie kryptomien na Ukrajine.

„Dávame kupujúcim viac možností, ako využiť ich aktíva v kryptomenách,“ vysvetlil.

ukrajina

Adopcia rastie

Na tomto mieste je vhodné dodať, že adopcia kryptomien na Ukrajine sa od invázie Ruska do tejto krajiny výrazne zvýšila. Podpredseda vlády krajiny dokonca zorganizoval špeciálnu zbierku digitálnych aktív, ktoré pomohli Kyjevu posilniť jeho jednotky, ktoré bránili Ukrajinu pred útočníkmi. Týmto spôsobom bolo možné vyzbierať kryptomeny v celkovej hodnote cez 100 miliónov dolárov.

Podľa zástupcu ministra pre digitálnu transformáciu krajiny boli tieto dary „nevyhnutné“ na podporu ukrajinského vojnového úsilia.

Stojí za zmienku, že vyššie uvedená kampaň zbierania finančných prostriedkov v digitálnych menách zlepšila imidž tohto odvetvia. Ukázalo sa, že kryptomeny môžu skutočne pomôcť a v niektorých prípadoch sú dokonca nevyhnutné.

V marci prezident Zelenskyj zase podpísal zákon legalizujúci kryptomeny a zároveň menoval určité regulačné orgány, aby regulovali tento sektor.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár