Dubaj World Trade Center sa stane regulátorom kryptomien?

od Martin Tkáč

Pre mnohých podnikateľov je Dubaj známy predovšetkým tým, že je daňovým rajom. Teraz toto úžasné mesto uprostred púšte plánuje urobiť z Dubajského svetového obchodného centra (DWTC) zónu kryptomien. Cieľom je masívne podporovať prijatie digitálnych aktív.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zóna priateľská voči kryptomenám

Kryptomeny sú každým dňom menej a menej uznávané ako niečo špecifické a spoločenské povedomie o nich neustále rastie. Odvetvie sa rozvíja veľmi dynamickým tempom a čoraz častejšie počujeme názory, že sa už dostáva do hlavného prúdu.

Dubaj, ako jeden zo siedmich emirátov v Spojených arabských emirátoch (SAE), možno jednoznačne klasifikovať ako región priateľský ku kryptomenám. Teraz má mesto v úmysle stať sa jednou z najlepších jurisdikcií pre digitálne aktíva.

Dubajské úrady podľa miestnych médií oznámili, že Dubajské svetové obchodné centrum (DWTC), patriace vládnym inštitúciám, sa čoskoro stane komplexnou zónou a regulátorom subjektov zo sveta kryptomien.

Toto všetko sa točí okolo témy masového prijatia kryptomien a má vychádzať z projektu „komplexného ekosystému“ venovaného tomuto odvetviu. Cieľovou spoluprácou so súkromným sektorom a ďalšími subjektmi je sprístupniť a bezpečne kryptomeny pre každého.

Dubajské svetové obchodné centrum bude spolupracovať so súkromným sektorom a príslušnými subjektmi v Dubaji na vytvorení atraktívneho prostredia pre tento sektor a presadzovaní prísnej ochrany investorov, boja proti praniu špinavých peňazí (AML), boja proti financovaniu terorizmu (CFT) a cezhraničných transakcií.

Majk Spirit NFT

Zostaňte v obraze s trendmi

Podujatie navyše súvisí s prácou úradov na rozvoji trhu virtuálnych aktív v Dubaji. Vedenie mesta má v úmysle stanoviť štandardy pre bezproblémovú integráciu „inovačných finančných produktov“. Vládcovia si chcú osvojiť najnovšie trendy, a to nielen v kryptomenovom priemysle.

Takýmto príkladom sú tokeny (NFT), ktoré si neustále získavajú nových priaznivcov.

Svetové obchodné centrum bude poskytovať a dohliadať na nový regulačný rámec pre digitálne aktíva na svetovej úrovni, ktorý bude rozhodujúci pre uľahčenie a rozšírenie cezhraničných operácií a inovácií ekosystémov. Naším cieľom je bezpečne prijať tento trh a rozvíjať jeho sektor v Dubaji.

Dubaj je považovaný za jurisdikciu veľmi priateľskú voči kryptomenám. Od septembra je tam plne legálne obchodovať s digitálnymi aktívami. Pred časom sme písali, že mesto sa otvorene zaujíma o projekty založené na technológii blockchain.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár