Dubaj World Trade Center sa stane regulátorom kryptomien?

Dubaj World Trade Center sa stane regulátorom kryptomien?

0 komentárov

Pre mnohých podnikateľov je Dubaj známy predovšetkým tým, že je daňovým rajom. Teraz toto úžasné mesto uprostred púšte plánuje urobiť z Dubajského svetového obchodného centra (DWTC) zónu kryptomien. Cieľom je masívne podporovať prijatie digitálnych aktív.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zóna priateľská voči kryptomenám

Kryptomeny sú každým dňom menej a menej uznávané ako niečo špecifické a spoločenské povedomie o nich neustále rastie. Odvetvie sa rozvíja veľmi dynamickým tempom a čoraz častejšie počujeme názory, že sa už dostáva do hlavného prúdu.

Dubaj, ako jeden zo siedmich emirátov v Spojených arabských emirátoch (SAE), možno jednoznačne klasifikovať ako región priateľský ku kryptomenám. Teraz má mesto v úmysle stať sa jednou z najlepších jurisdikcií pre digitálne aktíva.

Dubajské úrady podľa miestnych médií oznámili, že Dubajské svetové obchodné centrum (DWTC), patriace vládnym inštitúciám, sa čoskoro stane komplexnou zónou a regulátorom subjektov zo sveta kryptomien.

Toto všetko sa točí okolo témy masového prijatia kryptomien a má vychádzať z projektu „komplexného ekosystému“ venovaného tomuto odvetviu. Cieľovou spoluprácou so súkromným sektorom a ďalšími subjektmi je sprístupniť a bezpečne kryptomeny pre každého.

Dubajské svetové obchodné centrum bude spolupracovať so súkromným sektorom a príslušnými subjektmi v Dubaji na vytvorení atraktívneho prostredia pre tento sektor a presadzovaní prísnej ochrany investorov, boja proti praniu špinavých peňazí (AML), boja proti financovaniu terorizmu (CFT) a cezhraničných transakcií.

Majk Spirit NFT

Zostaňte v obraze s trendmi

Podujatie navyše súvisí s prácou úradov na rozvoji trhu virtuálnych aktív v Dubaji. Vedenie mesta má v úmysle stanoviť štandardy pre bezproblémovú integráciu „inovačných finančných produktov“. Vládcovia si chcú osvojiť najnovšie trendy, a to nielen v kryptomenovom priemysle.

Takýmto príkladom sú tokeny (NFT), ktoré si neustále získavajú nových priaznivcov.

Svetové obchodné centrum bude poskytovať a dohliadať na nový regulačný rámec pre digitálne aktíva na svetovej úrovni, ktorý bude rozhodujúci pre uľahčenie a rozšírenie cezhraničných operácií a inovácií ekosystémov. Naším cieľom je bezpečne prijať tento trh a rozvíjať jeho sektor v Dubaji.

Dubaj je považovaný za jurisdikciu veľmi priateľskú voči kryptomenám. Od septembra je tam plne legálne obchodovať s digitálnymi aktívami. Pred časom sme písali, že mesto sa otvorene zaujíma o projekty založené na technológii blockchain.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár