Druhý najväčší ťažobný fond ETH sa zatvára

od Martin Tkáč

Druhý najväčší ťažobný fond ETH, Sparkpool, pred niekoľkými dňami oznámil, že zablokuje prístup novým používateľom z Číny. Teraz sa však ukazuje, že spoločnosť bude 30. septembra úplne zatvorená.

Sparkpool je zodpovedný za viac ako 20% miery hash siete Ethereum

Sparkpool je druhý najväčší ťažobný fond Etherea, ktorý zodpovedá za viac ako 20% z celkovej miery hash siete.

Spoločnosť však ukončí všetky prevádzky. Dôvodom je rastúci regulačný tlak zo strednej ríše.

V oznámení zverejnenom začiatkom tohto týždňa spoločnosť Sparkpool uviedla, že od 24. septembra pozastaví prístup novým používateľom. To nebolo prekvapujúce, najmä vzhľadom na nedávny nepriateľský postoj krajiny k digitálnym aktívam.

Nedávne správy z Číny naznačovali, že všetky činnosti súvisiace s kryptomenami boli v tejto jurisdikcii zakázané. Najľudnatejšia krajina sveta tak prinútila jednu z najväčších kryptomenových búrz Huobi, aby prestala poskytovať akékoľvek služby čínskym používateľom.

Nakoniec spoločnosť Sparkpool nielenže pozastavila činnosť v Číne. Spoločnosť vo včerajšom vyhlásení uviedla, že 30. septembra 2021 vypne všetky svoje pooly pre používateľov „doma i v zahraničí“.

Spoločnosť tvrdila, že toto rozhodnutie bolo prijaté s cieľom „ochrany majetku zákazníkov“. Sľúbila tiež, že v ďalších oznámeniach poskytne podrobnejšie informácie o fakturácii a vrátení peňazí.

Ako je to s hash sadzbou Ethereum?

Zatvorenie druhého najväčšieho ťažobného fondu ETH pravdepodobne povedie k poklesu miery hashovania etherea. Táto metrika je však zásadná pre zabezpečenie siete. Nedávno tiež dosiahol nový historický rekord. Teraz všetko nasvedčuje tomu, že čelí ďalšej kríze.

Oživenie prebieha presne podľa predpovedí.

Sieť #bitcoin obnovila 68% poklesu hashrate, ktorý náš model obtiažnosti pripisoval zákazu Číny – pravdepodobne na miestach s čistejšou energiou.

Prebieha prechod na obnoviteľné zdroje.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár