Donald Trump o bitcoine: Mnoho ľudí ho podporuje

Bývalý (a možno aj budúci) prezident Donald Trump mení svoj postoj k bitcoinu. Počas televízneho rozhovoru sa o tejto kryptomene vyjadril pomerne priaznivo.

od Martin Tkáč

Donald Trump hovorí o BTC

Trump vystúpil v relácii stanice Fox News. V rozhovore sa zrazu objavila téma kryptomeny. Politik potvrdil rastúcu popularitu bitcoinu, najmä medzi mladými ľuďmi a afroamerickými komunitami.

Úprimne povedané, kryptomena si začala žiť vlastným životom. Ako viete, pravdepodobne budem musieť zaviesť nejaké regulácie.

– navrhol Trump. Dodal, že „veľa ľudí podporuje“ myšlienku BTC.

Čoraz viac sa stretávam s ľuďmi, ktorí chcú platiť bitcoinom

– priznal.

To je v kontraste s tým, čo Trump o BTC povedal v minulosti. Jeden z jeho spolupracovníkov tvrdí, že keď ešte býval v Bielom dome, chcel „riešiť“ bitcoin, čím ho nepriamo zakázal. V roku 2021 už verejne vystupoval proti kryptomenám. Vyhlásil, že tieto sú „založené na vzduchu“ a samotný bitcoin označil za „podvod“. Dodal, že BTC sa snaží konkurovať doláru. Celkom stereotypne naznačil, že s mincou, ktorú vytvoril Satoshi Nakamoto, obchodujú najmä zločinci.

Zákaz CBDC

Prečo taká zmena prístupu zo strany Trumpa? Nemusí to byť nevyhnutne tým, že sa zrazu stal fanúšikom BTC. Je možné, že sa uchádza o určitý elektorát, ktorý ho bude voliť práve preto, že sa stal pro-BTC (minimálne proti Joeovi Bidenovi).

K tomu sa pridáva Trumpovo vyhlásenie, že ak vyhrá prezidentské voľby, zabráni vydávaniu CBDC. To je už nehorázny boj o voličov Rona DeSantisa (odstúpil z boja o Biely dom) alebo Viveka Ramaswamyho (tiež už nekandiduje a Trumpovi zaplatil niečo ako lénnu daň). Robert F. Kennedy Jr. je nezávislý kandidát, ktorý je tiež odporcom otázky digitálneho dolára, čo môže tiež prepašovať štipku voličov.

V súčasnosti mnohé nasvedčuje tomu, že Trump voľby v USA vyhrá a stane sa tak druhým prezidentom USA, ktorý sa do Bieleho domu vráti po jednoročnej prestávke (naposledy sa tak stalo v 19. storočí).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár