Donald Trump: „Kryptomeny sú katastrofa“

od Martin Tkáč

Bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa v utorok vyspovedal Fox Business. V ňom sa ho pýtali na jeho názory na zdravie Wall Street, priebeh súčasnej administratívy a potenciál bitcoinu (BTC) a trhu s kryptomenami vo všeobecnosti.

V odpovedi na túto poslednú otázku bývalý prezident uviedol:

Mám rád americkú menu, ale myslím si, že ostatné sú potenciálne katastrofa. Tieto kryptomeny môžu byť falošné. Kto vie, čo sú zač? Sú rozhodne niečím, o čom ľudia veľa nevedia.

Trump tiež prioritne hovoril o ochrane suverenity amerického dolára. To je podľa neho dôležitejšie ako výhody, ktoré môžu kryptomeny a blockchainová technológia ponúknuť.

Napriek týmto nepriaznivým komentárom bývalého amerického prezidenta sa ceny kryptomeny veľmi nezmenili. Bitcoin v priebehu dňa klesol o 0,5%, ethereum (ETH) vzrástol o 3,4%a tretie aktívum, Cardano (ADA) stratilo 0,1%.

Biden zaujíma priaznivejšiu pozíciu

Na rozdiel od Trumpa súčasný americký prezident Joe Biden zdanlivo zaujal voči sektoru kryptomien priaznivejší postoj.

Začiatkom tohto roka vymenoval Biden za nového vedúceho komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Garyho Genslera, bývalého predsedu Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTF).

Gensler doteraz uplatňoval prísny regulačný prístup. Snaží sa nájsť rovnováhu medzi podporou inovácií a ochranou investorov.

Začiatkom tohto mesiaca Gensler vyjadril presvedčenie, že trh potrebuje „ďalšie orgány, ktoré by zabránili tomu, aby sa transakcie, produkty a platformy dostali do medzier v regulácii“. Tiež spomenul potrebu „zvýšiť zdroje na ochranu investorov v tomto rozvíjajúcom sa a nestabilnom odvetví“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár