Donald Trump hovoril o NFT svojej manželky

od Martin Tkáč

Bývalý americký prezident Donald Trump stále nie je zástancom kryptomien. Napriek tomu pochválil kroky svojej manželky súvisiace s NFT.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Trump, kryptomeny a NFT

Trump už dlho kritizuje kryptomeny. Napriek tomu jeho manželka Melania Trumpová vydáva svoje NFT. Oddeľuje teda bývalý prezident digitálne meny od blockchainových tokenov?

Novinárka Fox Business Maria Bartiromo sa teraz spýtala Trumpa na novú iniciatívu jeho manželky, ktorá ako sme spomínali vydáva svoje NFT. Bývalý prezident si je istý, že jeho manželke sa v podnikaní „veľmi darí“, pretože má „veľkú predstavivosť“.

Potom v rozhovore prišla na rad téma kryptomien.

Nikdy sa mi to nepáčili kryptomeny. Nemal som ich rád, pretože mám rád doláre. Myslím si, že menou by mal byť dolár. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom bitcoinu, povedal, ale videl, že digitálne meny sú čoraz bežnejšie. „Nechcem všetky tieto ostatné kryptomeny,“ dodal a varoval, že bitcoin „je veľmi nebezpečná vec.“

V ďalšom rozhovore povedal, že USA by mali byť opatrné v súvislosti s digitálnymi aktívami. Ako prezident už skôr povedal, že neuvažuje o bitcoinových peniazoch, pričom poukázal na ich vysoko volatilný charakter. Vtedy tiež uviedol, že kryptomeny sú „založené na vzduchu“. V tom istom rozhovore zdôraznil, že zlyhanie regulácie trhu s blockchainom by mohlo uľahčiť nezákonnú činnosť.

Trump uviedol dôveryhodnosť dolára, pokiaľ ide o globálnu finančnú infraštruktúru. Uviedol, že nechce, aby ostatné meny rástli na sile a škodili tak americkej ekonomike.

Melania Trump a jej NFT

Pripomeňme, že bývalá prvá dáma a manželka Donalda Trumpa, Melania Trumpová pred pár dňami oznámila, že začína vydávať svoje NFT. Výťažok z predaja pôjde na charitu.

Čo presne znamená NFT? Majú to byť žetóny spojené so súčasnými umeleckými dielami. Ako prvý bol vydražený obraz s názvom Vízia Melanie od Marca-Antoina Coulona.

K NFT bude priložený aj zvukový súbor, kde Melania číta „Moja vízia je: hľadieť do budúcnosti s inšpiráciou, silou a odvahou“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár