stablecoiny

Dominancia stablecoinov dosiahla ATH

0 komentárov

Keď sa investori stiahnu z trhu s kryptomenami, zvyčajne ich premenia na stablecoiny predtým, ako premenia svoje aktíva na fiaty. Je tomu tak už niekoľko týždňov, čo spôsobilo, že dominancia stablecoinov na trhu dosiahla rekordnú úroveň.

NEWSLETTER okrypte.sk

Zaujímavé je, že sa tak stalo aj napriek zníženiu ponuky najväčšieho z nich Tetheru a obrovskej diere, ktorú zanechal pád kedysi tretieho najväčšieho stablecoinu UST.

Podľa CoinGecko je kombinovaná trhová kapitalizácia všetkých stablecoinov 155 miliárd dolárov. Na druhej strane celková trhová kapitalizácia kryptomien je 943 miliárd dolárov. To znamená, že stablecoiny tvoria 16,4 % celého trhu. Navyše tieto druhy mincí zaberajú 3 zo 6 pozícií v rebríčku najväčších kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Tether naďalej dominuje

Podľa Byzantine General dominancia USDT a USDC nebola nikdy taká vysoká. Dodal, že veľké výkupy ekosystému Tether viedli k zníženiu ponuky. Podľa používateľa tohto účtu to znamená „úplné opustenie ekosystému veľkými hráčmi“.

Tether zostáva vedúcim stablecoinom z hľadiska trhového podielu 43 %. A to aj napriek tomu, že jeho ponuka klesla o 19 % z rekordnej úrovne 83 miliárd USD dosiahnutej začiatkom mája. Správa o transparentnosti spoločnosti ukazuje, že v súčasnosti je v obehu 67 miliárd dolárov.

USDC má trhový podiel 36% a v obehu je 56 miliárd mincí. Tento stablecoin však nezaznamenal taký pokles kapitalizácie ako jeho rival.

Nad Tetherom sa stále zhromažďujú čierne mraky kvôli jeho záhadným rezervám. Z tohto dôvodu veľa ľudí prešlo na USDC, ktoré je plne zabezpečené a regulované.

Obe tieto meny dominujú ekosystému stablecoinov s kombinovaným podielom na trhu tesne pod 80 %. BUSD je tretí na pódiu so zásobou 17,6 miliardy coinov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár