Dolár skolabuje za štyri mesiace, hovorí Robert Kiyosaki

od Martin Tkáč

Newsletter news
Americký dolár nevydrží?

Včera Kiyosaki na Twitteri uviedol, že dolár by mohol skolabovať začiatkom roka 2023. Okrem toho navrhol, že striebro by mohlo byť silnou alternatívou, kde by sme mohli chrániť naše úspory pred kolapsom dolára.

Bude americký dolár nasledovať anglickú libru? Myslím si. Verím, že americký dolár skolabuje do januára 2023 po oznámeniach Fedu. Aby som profitoval z pádu amerického dolára, kúpil som oveľa viac strieborných mincí American Silver Buffalo. Striebro je výhodné.

– napísal Kiyosaki.

 

V skoršom tweete Kiyosaki tiež naznačil, že Spojené štáty a Anglicko majú určité historické puto, ktoré by sa mohlo na finančných trhoch odraziť.

MIESTO NARODENIA AMERIKY JE NOVÉ ANGLICKO. Staré Anglicko zomrelo tento týždeň. Stará anglická libra zomrela tento týždeň, rovnako ako staré anglické dôchodky. Je NOVÉ ANGLICKO v Amerike ďalšie? Pamätajte si, že zlyhania robia bohatých bohatšími. Nebuďte obeťou ako starí Angličania zo starého Anglicka. Myslite a konajte s NOVOU energiou

– napísal.

 

Zrútia sa globálne trhy?

Včerajšie vyhlásenie Kiyosakiho o dolári nasleduje po jeho varovaní pred nejakým časom, že globálne trhy pravdepodobne zažijú „katastrofický kolaps“. Navrhol investorom zamerať sa na digitálne aktíva. Spisovateľ zároveň oznámil koniec dolára tým, že ho označil za falošné peniaze. Navrhol, aby si všetci investori vybrali striebro, ktoré by podľa neho mohlo ísť až na 500 dolárov.

V poslednej dobe tradičné meny strácajú pôdu pod nohami, pretože ich centrálne banky sa snažia držať krok s politikou Fedu. Tu stojí za zmienku, že existuje veľa náznakov, že Federálny rezervný systém bude pokračovať v pláne zvyšovania, pretože zníženie sadzieb by zničilo prudko stúpajúcu infláciu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár