Dogecoin zažíva masívny rast, na malý okamih sa dostal do TOP5

od Martin Tkáč

Dogecoin (DOGE) už pravdepodobne nie je vtip. Meme coin zdvojnásobil svoju hodnotu za jediný deň behom masívneho nárastu cien, ktorý takmer každého prekvapil.

Obchoduje sa aktuálne takmer za 0,30 USD, včera však dosiahol maximum 0,45 USD. Dostal sa na pozíciu piatej najväčšej kryptomeny s trhovou kapitalizáciou 53 miliárd USD. DOGE za posledný týždeň narástil o 453%.

Dosiahne hranicu 1 dolára?

Dogecoin je pri svojej podstate bezcenný a je absolútne nepoužiteľný okrem meme a vtipov. Spolutvorca Jackson Palmer spustil menu ako alternatívu k BTC, ktorá by mohla dosiahnuť širšie demografické skupiny, vďaka minútovým blokovým intervalom bol omnoho rýchlejší ako iné blockchainy v tej dobe.

Minca od tej doby zaznamenala v posledných rokoch bezprecedentný úspech, upútala pozornosť drobných investorov a hlavných spravodajských stredísk po celom svete dokonca aj miliardárov ako je Mark Cuban alebo generálny riaditeľ spoločnosti TESLA Elon Musk.

DOGE zarobil investorom v minulom roku viac ako 19 676,6%, minulý týždeň to bolo 523,8% a beho včerajšieho dňa 200%. Fanúšikovia teraz čakajú, či sa ceny dostanú na 1 dolár, čo by pri súčasnom obehu 129 miliárd DOGE malo za následok trhovú kapitalizáciu cez 129 miliárd dolárov a Dogecoin sa stal treťou najväčšou kryptomenou na svete za BTC a ETH.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár