Dogecoin klesol za týždeň o 20 %

od Martin Tkáč

Cena dogecoinu je teraz štvrtina jeho historického maxima.
Cena dogecoinu klesla za posledný týždeň o 19,37% a dosiahla 0,18 USD, čo je najnižšia hodnota od 23. apríla, keď cena dosiahla 0,16 USD.
Mince sú v súčasnosti ôsmou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie a drží trhový podiel 22,5 miliárd dolárov na globálnom kryptotrhu, ktorý má v súčasnosti hodnotu 1,28 bilióna dolárov.

Vznik DOGE

Dogecoin vytvorili v roku 2013 programátori Jackson Palmer a Billy Markus. Táto dvojica použila vírusový mém Shiba Inu ako avatar na satirizáciu šialenstva razenia altcoinov.

Ich žartík čoskoro vyplatil dividendy, keď sa cena dogecoinu začala zvyšovať počas minuloročného behu bitcoinových býkov. Dogecoin bol na sociálnych sieťach veľmi oceňovaný vernými fanúšikmi, tiež ich poznáme ako „Doge Army“, ktorá zahŕňa majiteľa Dallas Mavericks Marka Cubana, generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska a popové hviezdy Snoop Dogga a Gene Simmonsa.

Tento týždeň spolutvorca Jackson Palmer spustil štipľavú twitterovú tirádu proti svojmu bývalému projektu, ktorý opustil v roku 2015.

„Po rokoch jej štúdia som presvedčený, že kryptomena je vo svojej podstate pravicová, hyperkapitalistická technológia postavená predovšetkým na zosilnenie bohatstva jej navrhovateľov kombináciou vyhýbania sa daňovým povinnostiam, zníženého regulačného dohľadu a umelo vynúteného nedostatku,“ uviedol Palmer na twitteri.

 

K ďalšiemu tweetu dodal: „Kryptomena je ako brať najhoršie časti dnešného kapitalistického systému (napr. Korupcia, podvody, nerovnosť) a používať softvér na technické obmedzenie použitia zásahov (napr. Audity, regulácia, dane), ktoré slúžia ako ochrany alebo bezpečnostných sietí pre priemerného človeka “.

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong sa nasledujúci deň pokúsil oheň utlmiť.

Na twitter odpovedal: „Ak sa domnievate, že vládne riešenia sú často neefektívne, nadmerne sľubujú alebo nedoručujú a majú neúmyselné následky a že osobná zodpovednosť spojená s voľnými trhmi prinesie všetkým lepšie výsledky, potom je kryptomena veľmi potrebným dychom čerstvého vzduchu. . “

Kryptomeny poslednú dobu zásadne poklesli, vedúci hráči na trhu Bitcoin a Ethereum sa v súčasnosti obchodujú za menej ako polovicu svojich doterajších maximálnych hodnôt, ktoré boli doteraz zaznamenané na začiatku tohto roka.
Dogecoin zasiahol ešte tvrdšie. Jeho súčasná cena 0,18 USD znamená, že je o 75% nižšia ako historické maximum 0,73 USD stanovené 8. mája.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár