Dogecoin je na Googli dvakrát populárnejší ako Bitcoin

od Martin Tkáč

Podľa nedávnej štúdie bol dogecoin medzi obyvateľmi USA najobľúbenejšou kryptomenou. Meme coin sa umiestnil na prvom mieste v dvojnásobnom počte štátov ako Bitcoin. Ďalšia meme minca, Shiba Inu, sa umiestnila na štvrtom mieste.

Vyzerá to teda tak, že nová generácia tokenov si získava na popularite na úkor veteránov.

oKrypte SHOP

Dogecoin má za sebou pekelný rok. Na titulky sa dostal každý druhý deň, či už kvôli cenovým skokom, alebo preto, že najbohatší muž na svete hovoril o jeho integrácii s platobnými systémami jeho spoločnosti vyrábajúcej elektromobily.

Spomínali ho aj známe osobnosti, dd rapperov ako Snoop Dogg, Lil ‚Yachty a Soulja Boy, cez YouTubera Jakea Paula až po hviezdu Shark Tank a miliardára Marka Cubana.

Podľa štúdie The Advisor Coach bol dogecoin na prvom mieste vo vyhľadávaní v 23 z 50 amerických štátov. Toto je veľmi pôsobivá štatistika pre kryptomenu, ktorá mala byť len vtipom a zosmiešňovať ľudí, ktorí pred rokmi brali Bitcoin príliš vážne.

Bitcoin obsadil vzdialené druhé miesto. Bola to najvyhľadávanejšia kryptomena len v 10 štátoch. Ethereum skončilo na treťom mieste s 8 štátmi. Ďalší meme coin Shiba Inu bol na štvrtej pozícii.

Majk Spirit NFT
Hype, cena a FOMO podporujú popularitu dogecoinov a Shiba Inu

Popularita DOGE sa rozšírila po celých Spojených štátoch. Bola to najpopulárnejšia kryptomena v Massachusetts, New Jersey, Illinois, Wisconsine, Severnej a Južnej Dakote a Arizone.

O bitcoiny majú zase záujem investori v Connecticute, Aljaške, Mississippi a New Hampshire. Ethereum bolo najpopulárnejšie v štátoch ako Georgia, Louisiana, Ohio a Virginia.

Cardano obsadil prvé miesto v jednom štáte, ktorý (nie náhodou) je domovom Charlesa Hoskinsona.

Najprekvapivejším menom v rebríčku bolo Lithium, ktoré sa v Pensylvánii umiestnilo na prvom mieste. Lithium sa v čase uverejnenia tohto textu obchodovalo za 0,02867 USD. Jeho trhová kapitalizácia je len 20 miliónov dolárov. Je veľmi prekvapivé, že predbehla projekty ako Binance Coin, XRP, Litecoin a Solana.

Shiba Inu bol najpopulárnejší v Texase v Kalifornii a vo finančnom hlavnom meste sveta New Yorku.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár