Dogecoin Foundation spája svoje sily s Vitalikom Buterinom

od Martin Tkáč

Dogecoin Foundation stojaca za DOGE sa spojila so zakladateľom Etherea Vitalikom Buterinom. Cieľom je navrhnúť systém komunitného stakingu založený na mechanizme konsenzu Proof-of-Stake (PoS).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Udalosť prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo nadácia na konferencii Bitcoin ESG oznámila, že presúva Dogecoin z Proof-of-Work na Proof-of-Stake.

Čo je Community Staking?

Community staking je verzia PoS, ktorá umožňuje všetkým členom komunity, nielen veľrybám, získavať odmeny za účasť a príspevok k ekosystému dogecoinov. Okrem toho budú môcť používatelia splatiť celej komunite prostredníctvom charitatívnych akcií.

Nadácia spolupracuje aj s ďalšími projektmi, vrátane projektu peňaženky PoS Gigawallet a knižnice javascript pre Dogecoin Libdogecoin.

Podľa poslednej aktualizácie je „community staking“ už vo fáze testovania.

Nadácia napísala:

V priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa začnú formovať projekty Libdogecoin a GigaWallet. Už máme niekoľko prvých integrátorov, ktorí majú záujem použiť ich vo svojich projektoch. Tieto skoré návrhy sú navrhnuté tak, aby vybudovali pevný základ. Naopak, budúce projekty budú zamerané na zlepšenie priepustnosti a rozsahu transakcií.

Majk Spirit NFT

Prepnite z PoW na PoS

Dogecoin bol pôvodne postavený ako kryptomena PoW, rovnako ako bitcoin. Nedávno sa však objavilo veľa argumentov týkajúcich sa energetickej účinnosti projektov PoW. Dokonca aj Tesla od Elona Muska prestala na začiatku tohto roka prijímať platby BTC za svoje produkty s odvolaním sa na obavy o životné prostredie.

Toto oznámenie spustilo výraznú korekciu na celom krypto trhu.

Po Muskovom tweete cena bitcoinu okamžite klesla a stratila 3 000 dolárov za menej ako 15 minút. Bitcoin sa obchodoval za takmer 55-tisíc. dolárov a klesol pod 52 tis. dolárov za minúty.

Dogecoin však nie je jediným projektom, ktorý plánuje prejsť na PoS budúci rok. Presun Etherea na PoS prebieha už dlhšiu dobu a bude hrať hlavnú úlohu v aktualizácii Ethereum 2.0.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár