Dogecoin dokončuje opravu a prejavuje známky dlhodobého rastu

od Martin Tkáč

Po viac ako dvoch mesiacoch poklesu Dogecoin (DOGE) konečne ukazuje známky potenciálneho vzostupného zvratu.

Aj keď to ešte nie je potvrdené, je možné, že toto je začiatok ťahu dlhodobého rastu dogecoinu.

Dogecoin vyniká

Od 16. augusta padol dogecoin po klesajúcej línii odporu. To bol znak toho, že sa DOGE po svojom predchádzajúcom pohybe nahor prispôsoboval.

26. septembra altcoin obrátil trend a odvtedy sa stále zvyšuje. Pôvodne, 6. októbra, bol odmietnutý líniou odporu aj oblasťou odporu na úrovni 0,266 dolára. Potom sa mu 18. októbra podarilo prelomiť hranicu padajúceho odporu. Oblasť odporu na úrovni 0,266 dolára sa však nepodarilo obnoviť.

Napriek tomuto neúspechu sú technické ukazovatele pre DOGE vzostupné.

Po prvé, supertrend je býčí. Supertrend je ukazovateľ, ktorý na určenie trendu používa absolútne najvyššie a najnižšie ceny.

Za druhé, MACD je pozitívny a rastie. MACD je tvorený krátkodobým a dlhodobým kĺzavým priemerom (MA). To znamená, že krátkodobý trend je rýchlejší ako dlhodobý.

Nakoniec sa RSI posunulo nad 50 a zvyšuje sa. RSI je indikátorom hybnosti a kríž nad 50 je znakom býčej hybnosti.

Indikátory denného časového rámca sú preto v súlade a naznačujú, že dogecoin inicioval vzostupný trend. Obnovenie oblasti odporu 0,266 dolára by to ešte potvrdilo.

Počet vĺn

Obchodník s kryptomenami @Altstreetbet načrtol graf dogecoinov a uviedol, že altcoin bol vo vlne tretieho vzostupného impulzu. Toto je zvyčajne najostrejšia vlna, čo znamená, že tempo rastu by sa v blízkej budúcnosti mohlo výrazne zrýchliť.
Najpravdepodobnejší DOGE je vo vlne tretej päťvlnovej býčej štruktúry. Okrem toho, že je najostrejšou vlnou 3, je najpravdepodobnejšou vlnou, ktorú je možné predĺžiť. Preto je vlna, ktorá by ukončila predĺženú tretiu vlnu, označená čiernou farbou.

Najpravdepodobnejšia cieľová oblasť pre vrchol tejto vlny sa pohybuje medzi 0,50 a 0,515 dolára. Tento cieľ vytvára úroveň 1,61 vlnovej dĺžky jedna  a úroveň odporu 0,618 Fib.

Potom by celá formácia, ktorá zahŕňa vlny štyri a päť, pravdepodobne skončila s novým rekordom všetkých čias.

Tento scenár zostáva v platnosti, pokiaľ sa nestratí minimum druhej vlny vo výške 0,216 dolára.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár