Dogecoin bude financovať vesmírnu misiu

od Martin Tkáč

DOGE-1 je prvá misia na Mesiac financovaná kryptomenami. Je známe, že sa má uskutočniť v prvom štvrťroku 2022. Financovanéá bude dogecoinami. Za iniciatívou stoja Geometric Energy Corporation, Unizen a inkubátor DeFi ZenX.

DOGE-1 a dobytie vesmíru

Unizen a decentralizovaný finančný inkubátor ZenX v stredu oznámili, že sú v procese organizácie projektu DOGE-1.

Čo sa deje? Vypustenie do vesmíru 40-kilogramového CubeSat, miniatúrneho umelého satelitu v tvare kocky. Očakáva sa, že zariadenie vzlietne zo Zeme a dosiahne „stabilnú obežnú dráhu Mesiaca“, aby sa dosiahla „lunárno-priestorová inteligencia“. Všetko pomocou špeciálnych senzorov a kamier. Takto zozbierané dáta budú následne analyzované odborníkmi a pomôžu pri ďalšom prieskume vesmíru.

CubeSat bude vyrobený v rámci dohody so SpaceX, spoločnosťou Elona Muska. Je pravda, že neboli uvedené žiadne pevné dátumy, no keďže sa má zariadenie spustiť najneskôr v marci 2022, práce na ňom už musia pokračovať. Dodajme, že doteraz bolo spustených cez 1 600 CubeSatov. Verzia DOGE-1 je však inovatívna, keďže tie staršie cestovali na nízku obežnú dráhu Zeme, ktorá je vo výške 100 až 1200 míľ nad zemským povrchom.

DOGE-1 by mohol byť prvým satelitom v histórii, ktorý dosiahol Mesiac, čo predstavuje významný úspech pre globálny vesmírny let

Projekt je financovaný z dogecoinov a bol spustený v máji tohto roku. V tom čase viceprezident komerčného predaja SpaceX Tom Ochinero povedal, že „misia predvedie používanie kryptomeny … a položí základy pre medziplanetárne obchodovanie.

Kontroverzná kryptomena

Misia môže zahriať aj imidž DOGE. Kryptomena sa považuje za tzv memocoin. Význam však získal aj začiatkom tohto roka, čiastočne vďaka zakladateľovi SpaceX Elonovi Muskovi, ktorý chválil jeho prednosti. Tvrdil tiež, že spolupracuje s jeho vývojármi na zlepšení jeho výkonu. Nárast miery DOGE, poháňaný tweetmi od šéfa Tesly umožnil vesmírnu misiu. Je možné, že investorom umožní po prvýkrát vážnejšie nahliadnuť do dogecoinov.

zdroj: pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár