DOGE po spustení Dogechainu stúpa

Dogecoin vznikol ako vtip, no postupom času sa stal jedným z najznámejších projektov v oblasti kryptomien. So spustením Dogechainu sa najpopulárnejší meme coin môže stať oveľa použiteľnejším.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.sk
Čo je to Dogechain?

Kurz dogecoinu za posledný týždeň zaznamenal jeden z najlepších výsledkov spomedzi TOP 100 kryptomien. Nárast popularity je spojený so vzostupom Dogechainu, vrstvy, ktorá umožňuje vytváranie protokolov DeFi, kolekcií NFT, hier a DApps. Dogechain však nie je skutočnou sieťou vrstvy 2, pretože nie je postavená na blockchaine Dogecoin. Ide o samostatnú sieť založenú na Polygon Edge, čo je vlastný softvér od Polygonu, najobľúbenejšieho vedľajšieho reťazca Etherea.

Stojí za zmienku, že to tiež nie je oficiálny projekt Dogecoin. Tým sa už niekoľkokrát jasne ukázalo, že nebola nijako zapojená do vzniku Dogechain. Podobný postoj zaujali aj pôvodní zakladatelia mince, Jackson Palmer a Billy Markus. Vysvetlili, že projekt nesúvisí s prieskumníkom blockchainu Dogecoin, ktorý nesie rovnaký názov.

Ak ste držiteľom DOGE, môžete svoje mince previesť na most Dogechain, aby ste na oplátku dostali Wrapped Dogecoin (wDOGE). Potom ich budete môcť používať na novej platforme na interakciu s aplikáciami DeFi, ako aj s potenciálnymi budúcimi trhmi NFT, aplikáciami DApps a hrami.

Dogechain umožňuje používateľom interagovať s decentralizovanými burzami (DEX) a nakupovať nové tokeny. Podľa DEX Screener sa v reťazci za posledných 24 hodín zobchodovalo už 22 miliónov dolárov! Tím Dogechain dnes tweetoval, že používatelia si od spustenia siete pred piatimi dňami vytvorili viac ako 58 000 peňaženiek a vykonali viac ako 480 000 transakcií.

 

Ďalší vývoj Dogechainu

Dogechain dal niekoľko dlhodobých prísľubov, vrátane budúceho poklesu natívneho DC tokenu pre držiteľov dogecoinov. Či sa plány skutočne zrealizujú, sa však ešte len uvidí. Spolu s vyhláseniami, že špičkoví vývojári Dogecoinu sa do projektu nezapájajú, používatelia sociálnych médií prejavujú voči Dogechainu pochopiteľnú opatrnosť.

Na druhej strane, niektorí sú nadšení, že sa môžu hrať s aplikáciami a tokenmi na tému dogecoin v reťazci. Používatelia dychtivo špekulujú o nových meme minciach s infantilnými názvami. Niektorí celý projekt prirovnávajú k BNB Chain, kde je veľmi jednoduché vytvárať nové tokeny a schéma pump-and-dump je prakticky každodenná.

Roc Zacharias, spoluzakladateľ Polygon DEX QuickSwap, ktorý sám seba opisuje ako spoluzakladateľa Dogechainu, varuje členov komunity a navrhuje urobiť si vlastný výskum. „Dogechain je divoký západ,“ zdôrazňuje.

Zaujímavé je, že konkurenčný token meme, Shiba Inu (SHIB), sa chystá spustiť svoju vlastnú sieť vrstvy 2 s názvom Shibarium.

 

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár