Do Metaverse vstupuje veľká islamská korporácia – Warba Bank

od Martin Tkáč

Warba Bank je islamská banka so sídlom v Kuvajte. Teraz sa jedna z najväčších korporácií na Blízkom východe a v severnej Afrike rozhodla objaviť aj v Metaverse.

NEWSLETTER okrypte.sk
Warba Bank sa snaží komunikovať s mladšími užívateľmi

Prvým detailom o tejto udalosti bolo, že Warba Bank získala dva pozemky v Metaverse – jeden v Sandboxe a jeden v Decentralande. Ako sa môžeme dočítať v oficiálnom stanovisku banky, ich rozhodnutie vstúpiť do virtuálneho sveta smeruje k zvýšeniu ich komunikácie s mladou generáciou.

Warba Bank bola založená 17. februára 2010 na základe dekrétu Amiri, vytvoreného za účelom oživenia kuvajtskej ekonomiky, ktorá bola tvrdo zasiahnutá hospodárskymi nepokojmi v krajine. Inštitúcia sa teší všeobecnej dôvere komunity tejto krajiny.

Anwar Badawi Al-Ghaith, výkonný viceprezident podporných služieb vo Warba Bank, oznámil, že:

Warba Bank sa snaží byť blízko svojim zákazníkom vo virtuálnej realite, aby aj tam propagovala svoje produkty a služby a komunikovala s nimi kreatívnym spôsobom, ktorý odráža reputáciu Warba Bank ako priekopníka digitálnej transformácie.

Viceprezident zdôraznil, že Warba Bank má v úmysle udávať trendy v digitálnych svetoch a pomáhať tak mladým spotrebiteľom zo skupiny Bloom, ako aj zvyšku trhu.

Metaverse a islam

Téma digitálnych vesmírov a kryptomien v spojení s kultúrou islamu stále vyvoláva isté otázniky, pretože nie je celkom jasné, aký je postoj moslimov k technologickým revolúciám, ktoré nastali v posledných rokoch.

Minulý rok indonézski moslimskí náboženskí vodcovia oficiálne vyhlásili, že všetky aktivity členov ich komunity na trhu s kryptomenami budú považované za haram, teda niečo zakázané.

Pôvodne, podľa správ z médií, vedúci náboženských dekrétov MUI Asrorun Niam Soleh uviedol, že kryptomeny sú spojené s „nebezpečnosťou a materiálnymi škodami“.

Predseda výboru MUI Fatwa však vysvetlil, že s digitálnymi aktívami sa dá obchodovať ako s komoditou, ak investori dodržiavajú právo šaría a vytvárajú „jasný prospech“ prostredníctvom digitálnych mien. Inými slovami, kryptomeny sú legálne, ale iba ak generujú príjem pre investorov.

Tento rok, 8. februára 2022, bola spustená iniciatíva Metaverse pre moderných moslimov. MetaKawn je najnovší projekt NFT, ktorý je inšpirovaný islamským presvedčením a sociálnou morálkou. Je to tiež prvý metaverz navrhnutý s ohľadom na budúcnosť moderných moslimov.

Vyvinul a implementoval ho talentovaný podnikateľ Othmane Meziane a marketingový stratég – Youssef Tazi.

Prekážkou tu však môže byť ministerstvo financií Kuvajtu. Tento subjekt neuznáva kryptomeny ako súčasť oficiálnych obchodných transakcií. Rovnako aj Centrálna banka Kuvajtu obmedzuje bankový sektor a jeho podriadené inštitúcie v zapájaní sa do transakcií s kryptomenami.

Warba Bank v metaverse

Podľa Shivama Thakrala, generálneho riaditeľa BuyUcoin, indickej burzy obchodovania s digitálnymi aktívami, Metaverse a kryptomeny nemožno oddeliť, pretože ich základné technológie sú rovnaké a digitálne aktíva sú základom regulácie a fungovania metaverse.

Odhaduje sa, že do roku 2030 by Metaverse mohol priniesť globálnej ekonomike príjmy vo výške 1,5 bilióna dolárov. Veľká časť tejto hodnoty môže byť generovaná vo forme digitálnej meny.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár