Do Kwon zostane vo väzení

Do Kwon bol blízko k tomu, aby opustil čiernohorskú väznicu a bol premiestnený do domáceho väzenia. Súd však vyhovel žiadosti prokuratúry. V dôsledku toho bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Terra zostane za mrežami.

od Simona

Do Kwon zostane vo väzení

Pripomeňme si v krátkosti nedávny osud bývalého generálneho riaditeľa spoločnosti Terra. V marci bol Do Kwon zadržaný na letisku v Čiernej Hore. Dôvodom bolo, že sa pokúsil prekročiť hranice s falošným pasom. Samozrejme, v pozadí po ňom prebiehalo pátranie. Chceli ho nájsť služby viacerých krajín a Interpol.

Do Kwon sa nakoniec dostal za mreže a na rozsudok čakal vo väzení. Jeho obhajcovia požadovali, aby bol prepustený na kauciu. Chceli, aby na rozsudok čakal v domácom väzení (bol by umiestnený v byte svojho právnika). Mnohé nasvedčovalo tomu, že podnikateľ bude z väzenia prepustený. Sudca s tým však nakoniec nesúhlasil. V stredu hovorca justície povedal reportérovi agentúry Bloomberg, že súd v hlavnom meste zrušil rozhodnutie sudcu nižšieho súdu, ktorý súhlasil s prepustením Kwona výmenou za kauciu vo výške približne 400 000 EUR.

Podobný osud postihol aj Han Chong-Joona, Kwonovho spolupracovníka, ktorý sa s ním zaplietol. Aj on bude čakať na súd vo väzení.

Väzenie

Čo Kwonovi hrozí?

Rozsudok, ktorý si Kwon možno o nejaký čas vypočuje v Čiernej Hore, pravdepodobne odštartuje jeho väzenskú odyseu. V tejto európskej krajine mu totiž hrozí len ročné väzenie. To bude trest za používanie falošného pasu. Potom ho pravdepodobne čaká vydanie do USA, Singapuru alebo do jeho rodnej Južnej Kórei. Tam mu hrozí vyšší trest. Ak ho v Južnej Kórei uznajú vinným, strávi vo väzení až 40 rokov. V USA by mu mohol hroziť podobný trest. V praxi teda zostane za mrežami do konca života. Dnes má totiž 31 rokov.

Investori, ktorí mu dôverovali, si určite želajú, aby bol generálny riaditeľ spoločnosti Terra potrestaný. Krach jeho projektu spustil v roku 2022 vlnu insolvencií v celom odvetví kryptomien. Kwon je dnes jedným z najnenávidenejších ľudí na trhu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár