Do Kwon prerušil mlčanie a komentuje zlyhanie Terry

Zakladateľ Terry, Do Kwon sa od momentu, keď sa jeho projekt v máji zrútil, snažil zostať v tieni a celý incident verejne nekomentovať. Teraz sa rozhodol poskytnúť rozhovor Coinage. V rozhovore so Zackom Guzmanom, generálny riaditeľ spoločnosti Terraform Labs hovoril o svojej súčasnej situácii.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Do Kwon o jeho situácii

Kolaps ekosystému Terra sa začal začiatkom mája tohto roku. Stablecoin projektu UST stratil spojenie s americkým dolárom. To viedlo k poklesu výnosov pre komunitu Anchor. Používatelia začali masívne vyberať a predávať svoje prostriedky v UST, čo spôsobilo pokles hodnoty tokenu o 98 %. Po niekoľkých dňoch sa kurz LUNA prepadol na 0,04 USD a kurz UST na 0,2 USD.

Do Kwon, generálny riaditeľ spoločnosti Terraform Labs spoločnosti, ktorá riadi celý projekt, vyhlásil, že zachráni Terru. Potom postupne skĺzol do tieňa verejných komentárov o situácii, ktorá viedla ku kolapsu jej ekosystému. Teraz poskytol rozhovor kryptomenovej spoločnosti Coinage.

Kórejčan priznal, že jeho viera v minulosť a v určitý úspech pre Terru sa „teraz javí ako super iracionálna“ len preto, že hodnota projektu sa svojho času „približovala k 100 miliardám dolárov“.

„Nikdy som nerozmýšľal nad tým, čo by sa mi mohlo stať, keby to zlyhalo,“ povedal Kwon.

Tvorca Terry oznámil, že existuje podozrenie, že v Terraform Labs pôsobí osoba, ktorá využila nejaké informácie o medzerách v protokole, aby získala svoj vlastný prospech. Generálny riaditeľ spoločnosti však pripustil, že „on a len on je zodpovedný za akékoľvek slabiny, ktoré by sa dali použiť na stávkovanie shortov na hodnotu našich tokenov, aby sme začali dosahovať zisk.“

terra ust

Nekonečné straty

Do Kwon nie je schopný aproximovať výšku vzniknutých strát. V odpovedi na Guzmanovu otázku ich opísal ako „letiacich smerom k nekonečnej jame“.

„Pravdepodobne nie je veľa ľudí, ktorí zažili tento typ situácie, ale v mojom prípade to bolo, ako keby som posledných päť rokov len žil a dýchal pre Terru,“dodáva.

Kwon poprel tvrdenia, že Terra mala pracovať na Ponziho schéme. Argumentoval to skutočnosťou, že medzi najviac postihnutých krachom patrili prví investori. Generálny riaditeľ Terraform Labs čelí aj ďalšej výzve, pretože čelí obvineniam z daňových podvodov v Južnej Kórei. Napriek tomu sa Kórejčan snaží byť v prípade optimistom a tvrdí, že nespáchal žiadny zločin.

„Ideme len prezentovať fakty, ako ich poznáme. Budeme úplne čestní a vysporiadame sa s akýmikoľvek následkami, ktoré môžu vzniknúť,“ povedal Guzmanovi.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár